Paris havaalanında polis bıçaklı adamı vurarak öldürdü

ABD’den bilahare yer haddinden fazla polis şiddetinin ve cinayetlerinin yaşandığı Fransa’da bir evsiz havalimanı Paris’te havalimanında benzeri evsiz, elinde bıçak bulunduğu ve asayiş görevlilerini erinçsiz ettiği gerekçesiyle polis yoluyla vurularak öldürüldüterminalinde elinde bıçak olduğu ve asayiş güçlerini huzursuz ettiği gerekçesiyle vurularak öldürüldü.

Euronews’in haberine göre Fransa’nın başkenti Paris’in kuzeyindeki Roissy-Charles-birlikte-Gaulle Havalimanı’nda bu sabahleyin erken saatlerde meydana gelen olayda bıçaklı tıpkısı herif vurarak öldürdü.

Inanma Müdürlüğü’nün Twitter paylaşımı

Paris Inanma Müdürlüğü’nün Twitter hesabından yapılan açıklamada, “Polis Güçleri bu sabahleyin Roissy Charles dahi Gaulle havaalanında elinde bıçak bulunan tehditkar bire bir kişiyi soğukkanlılıkla aylak arkaç getirdi” denildi.

Faisant preuve de sang-froid, les policiers ont neutralisé ce matin un individu menaçant yeryüzü possession d’une arme blanche à l’aéroport de #Roissy Charles birlikte Gaulle. pic.twitter.com/KBtVKQVtbH

— Préfecture üstelik Police (@prefpolice) August 10, 2022

Fenomen, Fransız başkentinin şimal doğusundaki havaalanının 2F terminalinde CEST saat 8:20 civarında meydana geldi.

Olayın tanığı ayrımsız havaalanı görevlisi ise bilim ajanslarına yaptığı açıklamada, “Evsiz tıpkısı hayat güvenlik görevlilerini rahatsız ediyordu ve sınır polisi onu boca etmek için çağrıldı. Polisin uyarısıyla uzaklaşan adan taşlama etmeye bitmeme etti. Sonradan arkasını döndü ve tıpkısı bıçak çıkardı” dedi. 

Polisten alınan bilgiye göre ise adamın bıçak çıkarması tehdit olarak algılandı ve benzeri polis güçleri memuru silahını kullandı. 

Görüngü namına şahit olan bir AFP fotoğrafçısı, “ayrıntılarıyla, renkli benzeri adamın polise bıçak gibi zahirî benzeri nesneyi savurduğunu. Ihtar verildiğini, ancak öne çıktığını ve tıpkı polisin zehir ettiğini. Sadece tıpkısı halk keskin edildiğini” söyledi. .

Resimci, kurbanın aynı sedyeye konduğunu ve yolcuların erişemeyeceği ayrımsız alana boşaltma edildiğini söyledi.

Fransa’da 23 yaşındaki müzisyen ve kız kardeşine polis şiddeti

 

Paris’te polis güçleri şiddetine karşı hadiseli eylem

 

Fransa İçişleri Bakanından polis güçleri şiddeti itirafı

 

Share: