İstanbul’da AK Partili belediyelerde işçilere yüzde 80 zam

YANLIŞSIZ Öğür İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, belediyelerde etkin işçilerin geciken dolgun gelişim sözleşmelerinden kaynaklanacak mağduriyetlerini yolmak üzere belediye başkanlarıyla yaptıkları güruh neticesinde, Mahalli İdareler Amme İşveren Sendikasının (MİKSEN) teklifi doğrultusunda 1 Temmuz 2022’den laflamak için işçilere yüzde 80 oranında bindirim yapılmasının kararlaştırıldığını açıkladı.

“Karşı Karşıya 100 Dönem” programı kapsamında DÜRÜST Fırka Sarıyer İlçe Başkanlığında basın açıklaması eden Kabaktepe, milletin beklentisi, talebi, umudu ne ise AK Öğür’nin onun icraata dönüşmesi, yapılabilir ve uygulanabilir arkaç gelmesi için mücahede edeceğini söyledi.

Kabaktepe, geleceğin Türkiye’sinin Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde kurulacağına dair inançlarını vatandaşlarla paylaşacaklarını belirterek, “DÜRÜST Parti hizmet ve eserde, belediyecilikte, hükümet adına yaptığımız hizmetlerde aynı markadır. Bunu hep bu arada inşallah elan yukarıya taşıyacağız. ‘Aldatma üstadı’na hakikatle inşallah müstelzim dersi vereceğiz. Herhangi Bir dönme kullanılmamış kimi matlup yalanları üreterek insanlarımızın zihinlerini ve bakışlarını gerçeğe aykırı hadiselere yöneltmek isteyen al ustacılığının çığır olmasını engelleyeceğiz.” dedi.

Belediyelerde dolgun itilaf iş görüşmelerinin bitmeme ettiğini, işçilerin geciken şişko konvansiyon zammı nedeniyle mağdur olmaması için mesai yaptıklarını nâkil Kabaktepe, şunları kaydetti:

“Hizmet-İş ve Katışıksız Büzük Sen ile Mahalli İdareler Kamu İşveren Sendikası ortada yürütülen İstanbul DOĞRU Partili ilçe belediyelerimizdeki şişko iş sözleşmelerinde elan uzlaşma sağlanamamasına rağmen hareket yerlerimizde müteharrik iştirakçi kardeşlerimizin geciken toplu hisse senedi sözleşmelerinden kaynaklanacak mağduriyetlerini başlamak için şehremaneti başkanlarımızla yaptığımız güruh neticesinde, MİKSEN’in teklifi doğrultusunda şehremaneti şirketlerimizde çalışan işçilerin 1 Temmuz 2022’den lakırtı etmek için 30.06.2022’deki ücretlerine şirketlerimizin yönetim kurulu kararıyla yüzde 80 oranında zam yapılması kararlaştırıldı.”

Zammın açıklandığı salonda bir nice belediye reisi ve personeli üstelik hazır bulundu.

Açıklamanın arkası sıra Kabaktepe ve belediye başkanları esnaf ziyareti gerçekleştirdi.

İstanbul Belediyesi dışardan borçlandı

 

İstanbul’da Halk Ekmek’in fiyatı 3 liraya yükseldi

 

Share: