26 mutluluk Ukrayna üzere bire bir araya geldi: Putin’i kızdıracak değişmeyen

Rusya’nın Ukrayna’ya saldırıları kestirmece 6 aydır bitmeme ederken, Danimarka’nın başkenti Kopenhag’ta Danimarka, İngiltere ve Ukrayna’nın eş aile sahipliğinde Ukrayna için bergüzar konferansı düzenlendi.

Ukrayna Savunma Bakanı Oleksii Reznikov, İngiltere Savunma Bakanı Ego Wallace ve Danimarka Defans Bakanı Morton Bodskov’un katılımıyla gerçekleşen bağış konferansında bakanlar, Ukrayna’ya kaslı katma finansal yardımla beraber zırh sistemleri, askeri eğitim bilimi, haddinden fazla namlulu roket sistemleri bağışlanacağını söyledi.

26 ÜLKEDEN BINDI KARARI

Danimarka Savunma Bakanı Morten Bodskov yaptığı açıklamada, 26 Garplı ülkenin Ukrayna’nın Rusya’evet alın askeri yeteneklerini çoğaltmak için 1,55 milyar dolarlık askeri müzaheret sözü verdiğini belirterek, Danimarka’nın Ukrayna’ya finansal yardımını 113 milyon dolar henüz artıracağını belirtti.

Bodskov, “Bu, Avrupa ve mutlak dünyanın üzerine mensur edildiği değerlere alın benzeri savaştır. Zaman Ukrayna’yı tutma taahhüdümüzü baştan tasdik ediyoruz” ifadelerini kullanarak, Ukrayna halkına seslenerek, “Sizi tayf kırıklığına uğratmayacağız” dedi. Bodskov, Polonya, Slovakya ve Çekya defans bakanlarının futbolcu sistemleri, cephane ve ayrıksı askeri donatı üretimini Ukrayna’evet genişletmeye hevesli olduklarının sinyallerini verdiğini söyledi.

“ORTAKLARIMIZ FİNANSMANA İHTİYACIMIZ OLDUĞUNU BİLİYORLAR”

Ukrayna Savunma Bakanı Reznikov ise, “Ortaklarımız finansmana ihtiyacımız olduğunu biliyorlar ve bizi finansal olarak desteklemeye hazır olduklarını dile getirdiler” ifadelerini kullandı.

“UKRAYNA’EVET YARDIM IKA KONUSUNDAKİ İSTEĞİMİZ ARTIYOR”

İngiltere Defans Bakanı Wallace yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı;

*Ukrayna’ya müzaheret ika konusundaki isteğimiz daha de artıyor. Bu toplantıdan elan çok üstenme, henüz aşkın finansman, henüz aşkın terbiye sözü ve askeri müzaheret sözüyle çıktık. Hepsinin amacı Ukrayna’nın kazanmasına, egemenliğini savunmasına yardımcı olmak ve Putin’in emellerinin muvaffakiyetsiz olmasını ulaşmak için tasarlandı.

*Bu serencam askeri bindi dilimi, Ukrayna silahlı kuvvetlerinin Rus saldırganlığına ve ayrım gözetmeden kullandığı silahlara cebin savunmasına bitmeme etmesini sağlayacaktır.

*Bitmeme fail desteğimiz çokça peyda tıpkı fikir gönderiyor, İngiltere ve arsıulusal sosyete bu yasadışı savaşa alın olmaya devam ediyor. müşterek duracak ve Putin’in işgaline cebin savunmalarına arkalamak için Ukrayna’ya askeri müzaheret sağlayacağız.

“RUSYA BİRÇOK KONUDA BAŞARISIZ OLDU”

Rusya’nın bir nice alanda kayıplara uğradığını belirten Wallace, “Rusya bir nice konuda şimdiye kadar liyakatsiz oldu ve Ukrayna’yı işgal etmeyi katiyen başaramayacaklar. İstilaları bocaladı ve daima kendisine değiştirildi. Yaklaşık 6 ay zarfında balaban ve makro kayıplar verdiler. Başkan Putin, bu beyin almaz saldırıyı yapmamaları konusunda uyarıldı ancak o bunu görmezden geldi. Zaman, 6 ay sonradan, ona ve tehdide karşı durmaya, Ukrayna’ya müzaheret etmeye arsıulusal benzeri topluluk namına bibi kararlı olduğumuzu belirtmek üzere buradayız” dedi.

YARISINDAN FAZLASI SİLAH ÜRETİMİ VE TEDARİKİNE HARCANACAK

Batılı ülkeler yoluyla üstlenme edilen mali yardımın, yarısından daha fazlasının zırh tedariki ve silah üretiminin desteklenmesi için harcanacağı ansız kalanının ise silah ve askeri teçhizatın yanı sıra askeri eğitime harcanacağı belirtildi. Ukrayna’evet antrparantez 80 kilometre menzile erbap “koca sayıda” kırılan güdümlü M31A1 füzesi dahi bağışlanacağı aktarıldı.

Ukrayna hükümeti, Rusya’nın 24 Küçük Ay’ta başlattığı işgalinin gidişatını değiştirme amacıyla ayrıntılı menzilli futbolcu silahlar de karışma atılmak amacıyla henüz çok zırh göndermesi için Mağribî ülkelerden talepte bulunmuştu. Moskof hükümeti ise, Batı’yı Ukrayna’ya henüz aşkın cebe vererek çatışmayı uzatmakla suçluyor.

Rusya’dahi vatandaşlar rekor düzeyde döviz aldı

 

Rusya: ABD’nin Ukrayna’evet desteği çatışmaları uzatıyor

 

Kremlin’den açıklama: Putin-Zelenskiy zirvesi olacak mı?

 

Share: