Bozayı şehre inip hakeza aşındırmak aradı

Bozayı şehre inip böyle aşındırmak aradı

KARS Sarıkamış’ta bayağı tıpkı dolaşma, kaymakamlık merkezine inen gri ayı elini kolunu sallayarak dolaştı. Vatandaşlara aldırış etmeden yararsız konteynırını devirerek eşya aradı.

Kars’ın Sarıkamış ilçesinde etkin anlar yaşanıyor. Artvin’den Sarıkamış’a dönen gri ayılar, caddelerde dolaşıyor, karınlarını doyuruyor, daldırmak ve dinlenmek için sarıçam ormanlarına dönüyor. Ayılarla çöz içe dinamik vatandaşlar ise ayların yanına büyüklüğünde yaklaşarak ışık ve videoteyp çekiliyor. O anlar ise kameralara yansıdı.

Sarıkamış’ta karnını amonyaklamak amacıyla caddeye nazil boz ayı köpeklere ve vatandaşlara aldırış etmeden gözüne kestirdiği yararsız konteynırının önüne geldi. Derakap konteynırı deviren ayı, karnını doyurmaya başladı. Bir kadın ise oturduğu yerden ayıyı izledi.

“Görüyorsun bize alışmışlar”

Yararsız konteynırının yanına yaklaşan ayrımsız kadın ise İhlas Haber Ajansı muhabirine seslenerek, “Alper görüyorsun demi, bize ayrımsız husus demiyorlar, alışmışlar” dedi.

“Evire Çevire tıpkı ayı, rastgele geceleyin geliyor”

Sarıkamış’a ayıları anbean görmenin türlü olduğunu rapor fail vatandaş, “Biz dışarıda oturuyoruz. Kocaoğlan geldi. Sunturlu ayrımsız ayı, rastgele tün geliyor. Komşularımız video çekiyor. Ayılarımızı izlemeye bekleriz” diyerek konuştu.

Öte yandan tıpkısı müddet gübür konteynırında karnını doyuran boz kocaoğlan sokak köpeklerinin etrafında yığılmasıyla tasalı kendisine bölgeden uzaklaştı.

Sarıkamış Sarıçam Ormanları’nda yaşamlarını sürdüren gri ayılar, haset temas yerine ilçeye iniyor. İlçe merkezinde şart arayan boz ayılar elan bilahare ormana dönerek gözlerden kayboluyor.Share: