Mersin’de “Soylu Erki Birlik Görüşmeleri” paneli düzenlendi

Mersin Ağacı’bile, Türk ve Zenci Ülkeleri İş İnsanları Derneğince (TURAB), “Hesaplı Irtibat Görüşmeleri” paneli gerçekleştirildi.

TURAB’ın kuruluşunun 19. yılı dolayısıyla “Oyun Kurucu Mersin” sloganıyla kombinasyon edilen panel, Yenişehir ilçesindeki Divan Otel’da düzenlendi.

Etkinlikte konuşan Büyükşehir Belediye Reisi Vahap Seçer, Mersin’in yatırımcılara çok büyük fırsatlar sunduğunu söyledi.

Cezayir’in Ankara Büyükelçisi Sofiane Mimouni dahi kısa süredir Türkiye’üstelik olmasına karşın TURAB’ın dinamizmini ayırt ettiğini belirtti.

TURAB’ın, Türkiye ile Gündüz Feneri ülkeleri arasında angajman sağladığını dile getiren Mimouni, bunun ilişkilere bile müspet yansıdığını aktardı.

Türkiye ile gani ilişkilere ehil olduklarını belirten Mimouni, “Cezayir ile Türkiye beyninde az çok mehabetli ve önemli aynı hareket birliğine sahibiz. Hesaplı alanda hisse senedi birliğimiz var. Kazançlı anlamda işlerimiz düğme yerine büyüyor. Bilgisiz el altında 5 milyar dolarlık tıpkısı hareket hacmine ulaştık. İki ülke önümüzdeki yıllarda 10 bilyon dolarlık aynı hareket hacmine erişme hedefini koydu.” diyerek konuştu.

Sazak Uluslararası Limanı’nın önemine değinen Mimouni, Mersin Ağacı’in ilişkin ülkeler arasındaki hisse senedi birliğinde çokça majör tıpkısı yere eş olduğunu söyledi.

Avrupa Kazançlı Senatosu Başkanı Ingo Friedrich, Türkiye’nin bulunduğu coğrafyada çok yetişkin tıpkı devlet olduğunu belirtti.

Avrupa Iktisadi Senatosu Türkiye ve Ortadoğu Ülkeleri Başkanı Iraj Alıpour dahi Türkiye’nin haddinden fazla büyük güce ve merhamete sahip olduğunu dile getirdi.

TURAB Genel Başkanı Gönüllü Kuş da etkinliğin, yatırımcılara hem Türkiye’da hem üstelik Mersin’bile şanlı fırsatlar sunacağını kaydetti.

Programa, İYİ Tümen Sazak Saylav Behiç Polat ve Sazak Tecim ve Uran Odası Başkanı Ayhan Kızıltan da katıldı.

Share: