Aksaray İl Keyif Müdürlüğü, Hastanede Kaybolan Yatak Sayısının 56 Olduğunu Açıkladı… CHP İl Başkanı Ertürk: “Allah’tan Hastane Kalbolmamış”

EKSIKSIZLIK ONUR ATALAY

Aksaray Eğitim Bilimi ve Araştırı Hastanesi’nde 140 hasta yatağının kaybolduğu tez edildi. Aksaray İl Esenlik Müdürlüğü, zayi akak sayısının 140 değil 56 olduğu açıkladı. CHP Aksaray İl Başkanı Ulu Abbas Ertürk, “Geçerken baktım, Allah’tan hastane kaybolmamış, iki bina bile durumunda duruyor. Çünkü iddialar o kadar ciddi kim bir çağ gittiğimizde binayı bulamazsak hiçbiriniz şaşırmayın” dedi.

Aksaray İl Keyif Müdürlüğü, Aksaray Eğitim Bilimi ve Araştırı Hastanesi’nde 140 tutkun yatağın kaybolduğu iddiası üzerine bugün yazılmış bir açıklama yaptı. Açıklamada şunlar kaydedildi:

“56 YATAĞIN KAYBOLDUĞU TESPİT EDİLDİ”

“Sakat hastaneden yeni hastaneye taşınma sürecinde meydana gelen ebat sonrasında, Il makamının 18.06.2021 gündüz ve 471 sınırlanmış onayı ile görevlendirilen muhakkik marifetiyle gerekli inceleme mamul ve 56 nüsha yatağın kaybolduğu tayin edilmiştir. İnceleme neticesinde tayin edilen natamam tutkun yataklarının bedelleri ilgili kişilere müştereken ve müteselsilden rücu edilmiş, ayrıca iddialar için Bakanlığımız ve Valiliğimiz eliyle yönetsel, adli makamlarca ise adli süreç devam etmektedir.”

“ALLAHTAN SAYRILAREVI KAYBOLMAMIŞ, İKİ BİNA DE YERİNDE DURUYOR”

CHP Aksaray İl Başkanı Mualla Abbas Ertürk ise konuya ilişik zaman yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Hastaneyle ilişik biliyorsunuz biz hem usulsüzlük davalarını gündeme taşıyoruz hem dahi bu konuları takip ediyoruz. Yeniden yeni iddialar var, kaybolan yataklarla ilişkin. Geçerken baktım, Allah’tan hastane kaybolmamış, iki bina de yerinde duruyor. Zira iddialar o kadar güç kim ayrımsız dolaşma gittiğimizde binayı bulamazsak hiçbiriniz şaşırmayın.

Ben, bu yolsuzluklar ile ilgilendiren yaptığım son basın açıklamasında, ‘Niye bu sorumlu rüfeka görevde’ diye sormuştum. O günden bugüne hala tıpkı gelişme olmadı. Yıpranmamış iddialar var, anlaşılan yeni iddialar henüz ati. Bu kadar iddiaya rağmen dönemin toprak keyif müdürü soruşturmanın içre yok. Dönemin başhekimi gelişim ettirildi, bu iddialardan sonraları daha kayırıcı düzeye getirildi. Bu terfileri yapanlar evet dahi bunları bu görevde tutanlar, bu yapılan usulsüzlüklerin hem sorumlusudur hem bile onlar dahi dönüş geldiğinde bunlar gibi bununla ilgili bedel ödemeye bitmeme eder.

Bir sefer henüz sesleniyoruz; bu büyüklüğünde iddianın olduğu bir yerde yüklülük makamındaki bu arkadaşlarımızı tığ memuriyetten atın demiyoruz, o görevinden karşı. Anket sonuçlandığı ahit, aklandığı zaman, günahsız bulunduğu devir gene bire bir görevlere getirmenizde hiçbir çevrik olanaksız amma soruşturmanın selameti üzere benzeri kat elan davet yapıyoruz. Bunların görevden alınması geçişsiz.”

Share: