Kırklareli’nde Gaziler Günü dolayısıyla merasim düzenlendi

Kırklareli’nde 19 Ilkgüz Gaziler Günü dolayısıyla merasim düzenlendi.

Özgürlük ve El Erki Meydanı’nda düzenlenen törende, Vali Birol Ekici, 55. Mekanize Piyade Liva Komutanı Tuğgeneral Mustafa Cüneyt Arıkan, Belediye Reisi Mehmet Siyam Kesimoğlu ve Bütün Gaziler Tesanüt Derneği Komutan Yardımcısı Büyük Çınar yoluyla Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu.

Tören, ihtiram duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla bitmeme etti.

55. Mekanize Piyon Sancak Komutanlığı Tankçı Üsteğmen Recai Etkin, yaptığı konuşmada, 19 Eylül’ün yurt topraklarını koruyucu, Türk bayrağını dalgalandıran kahraman gazilerin günü olduğunu belirtti.

Türk milletinin âdemiyet tarihi süresince mutlak ve hür yaşadığını dile getiren Enerjik, “Birçok devletler ve imparatorluklar kurmuş kerem olmanın onuruna ve millet olmanın haysiyetine erişmiş olan iri Türk milleti kutsi vatanımızın gelişigüzel karış toprağı için fedakarca ortaya koyarak uğraş eden gazilerimizi tamamıyla bağrına basmış artık birlikte basmaya devam edecektir.” dedi.

Dernek Başkanı Çınar de, Türk milletinin zaferden zafere koşan ecdadını örnek aldığını belirtti.

Gazilerin bir inançla aziz vatanın birliği ve bölünmezliğine, ulusal değerlerine saldıranlara alın değme ant çağ akıtmaya, canlarını feda etmeye hazır olduklarını aktaran Çınar, 19 Ilkgüz Gaziler Günü’nün hümayun olmasını diledi.

Share: