19 Ilkgüz Gaziler Günü

Kırklareli’nde Demirköy, Ara Sınav ve Pınarhisar belediye başkanları 19 Ilkgüz Gaziler Günü zımnında tema yayımladı.

Demirköy Belediye Başkanı Recep Aktarılma, mesajında, eren vatan için yüreğini ve cesaretini ortaya koymuş, gözünü budaktan sakınmamış kahraman gazilerin Gaziler Haset’nü kutlamanın heyecanının yaşandığını belirtti.

Gazilerin, bağımsızlık ve ileri amacıyla canlarını seve seve feda etmeye amade olan eren milletin kahramanları olduğunu nâkil Dönem, kahramanların cesim tarihin seçkin döneminde emsalsiz destanlar yazmış, bunun sonucunda de şehitlik ve yiğitlik mertebelerine ulaştıklarını kaydetti.

Vatan topraklarında huzurlu ve sakıncasız tıpkı şekilde yaşanabiliyorsa bunun martir ve gaziler sebebiyle olduğunu tamlayan Çağ, mesajında şunları kaydetti:

“Vatanımızın her köşesinde kocaman bayrağımız göklerde dalgalanıyorsa, bunda muazzez şehitlerimiz ve yiğit gazilerimizin payı büyüktür. 19 Ilkgüz’ün yurdumuzun gelişigüzel durumunda Gaziler Haset olarak kutlanması, gönlümüzde yerleri gelişigüzel ahit ayrımlı olan yiğit şehitlerimize ve gazilerimize alın olan vefa borcumuzu tıpkısı nebze olsa sunma imkanı vermiştir. Bu manidar gün dolayısıyla, ilkin Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk görünmek amacıyla, zırh arkadaşlarını, ermiş şehitlerimizi ve ebediyete derk fail gazilerimizi rahmetle anıyor, hayatta olan gazilerimize ve ailelerine metin ve hayat yoğun bir dünya malı diliyorum.”

Pınarhisar Belediye Reisi İhsan Talay, Türk milletinin şehit ve gazilere medyun olduğunu belirtti.

Şehit ve gazilerin destani kahramanlıklarının tarihe değerli harflerle kazındığını nâkil Talay:

“Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk özellikle başlamak için, bu toprakları bize yurt kılan muazzez şehitlerimizi ve ebediyete irtihal fail yiğit gazilerimizi şükran ve rahmetle eloğlu ediyor, hayatta olan tüm kahraman gazilerimizin 19 Ilkgüz Gaziler Günü’nü kutluyor, sağlık ve afiyetler diliyorum.”

Ara Sınav Belediye Reisi Ercan Özalp bile şehit ve gazilerin asla unutulmadığını ve unutulmayacağını kaydetti.

Şehit ve gazilerin girdikleri temas mücadelede vatan toprakları üzere canlarını koruma ettiklerini aktaran Özalp, mesajında şu ifadelere meydan verdi:

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve cebe arkadaşları ilkin görünmek amacıyla şehitlerimize ve rahmetli gazilerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Yaşamlarını sürdüren gazilerimizin birlikte 19 Eylül Gaziler Gününü kutluyor, şükran ve şükranlarımı sunuyorum.”

Share: