Kilis haberi: Kilis’te 10 sene ilk esas, oğlu ve gelinin öldürülmesiyle ilişik davaya bitmeme edildi

Kilis’te kısaca 10 sene ilk esas, oğlu ve gelinin öldürülmesiyle ilişik davada, haklarında sunulan aklanma kararları Yargıtay yoluyla bozulan gelinin babası, annesi ve 3 kardeşinin yargılanmasına devam edildi.

Kilis Çetin Ceza Mahkemesinde görülen duruşmada, tutuklu sanıklar ağababa Abdullah A. ve oğlu Mehmet Fatih A. ile avukatı, Sülale ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı avukatı saha aldı. Maktullerin yakınlarının avukatı bile duruşmaya Patırtılı ve Fon Bilişim Sistemi (SEGBİS) eliyle katıldı.

Maktullerin yakınlarının avukatı, tutuksuz kendisine yargılanan sanıkların bile tutuklanmasını dilek etti.

Tutuklu sanıklar, suçlamaları akseptans etmeyerek tahliyelerini istedi.

Sanıkların avukatı bile boşaltma talebinde bulundu.

Mahkeme heyeti, fire hususların giderilmesine, sanıkların kâin hallerinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

Olay

İstanbul’dahi faal Emine Düzkaya, 3 Mart 2012’de Gaziantep’e gelip oğluyla gelinlerinin ailesinin evine giderek, dernek tarihi ve değişik hazırlıklarla ilgili görüşmüş, peşi sıra evden ayrılan 3 kişiden ayrımsız elan marifet alınamayınca yakınları kaybolma başvurusunda bulunmuştu.

Kilis’e sınırlı Deliçay Köyü yakınlarındaki Afrin Çayı Köprüsü civarında 22 Nisan 2012’de piknik işleyen vatandaşların fark etmesiyle Emine Düzkaya, oğlu Çağan Özoğlu ve gelini Şiddetli Özoğlu’nun toprağa gömülü cesetleri bulunmuştu.

Cesetlerin çıkmasının ardından gelinin ailesi, Suriye’ye kaçmış, elan sonra yurda gelen ve yargılanan sanıklar için beraat kararı verilmişti. Yargıtay’ın tam araştırı yapılmadığı üzere bozduğu dosyada, Kilis Kısık Ceza Mahkemesince temenni edilen ayrıntılı HTS raporunda bazı sanıkların olay haset, görüngü durumunda olduklarının belirlenmesi üzerine 2 sanık hakkında yakalama kararı çıkarılmıştı.???????

Share: