Edirne’den gücük güdük

Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Deri ve Zührevi Hastalık Hastalıklar Asıl Haber Dalı Akademisyen Prof. Dr. Süleyman Cerbezeli, Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’na veda ziyareti gerçekleştirdi.

Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, görüşmede Rektör Tabakoğlu, darülfünun bünyesinde çeşitli görevlerde mevcut ve emekliye ayrılan Prof. Dr. Girgin’e üniversiteye vermiş olduğu katkı ve hizmetlerden ötürü teşekkürname ederek, ailesi ve sevdikleriyle gelişigüzel bahtiyar, rahat ve afiyet dolu bir hayat diledi.

Prof. Dr. Girgin de Trakya Üniversitesinin aynı mensubu olmaktan kurum ve bahtiyarlık duyduğunu rapor ederek, üniversite ile bağının seçkin antlaşma bitmeme edeceğini dile getirdi.

Ziyaret böylece Tabakoğlu, günün anısına Girgin’e dürü takdiminde bulundu.

“Tarihî Çevrelerde Peyzaj Tasarımı Eğitimi” tamamlandı

Trakya Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü’nün familya sahipliğinde gerçekleştirilen “Tarihsel Çevrelerde Peyzaj Tasarımı Eğitimi tamamlandı.

Üniversiteden yapılan açıklamaya bakarak, TÜBİTAK yoluyla desteklenen, PEMDER (Peyzaj Mimarlığı Yetişek ve Bilim Derneği) katkılarıyla ve Trakya Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü’nün karı sahipliğinde “Tarihsel Çevrelerde Peyzaj Tasarımı Eğitimi” gerçekleştirildi.

Ankara, Akdeniz, Iye, Bartın, Işık, Tekirdağ Namık Kemal, Kırklareli ve Trakya üniversitelerinden tedrisat üyelerinin eğitmen namına katıldığı projede değişik üniversitelerin peyzaj mimarlığı bölümlerinde terbiye gören 20 mektepli eğitim bilimi aldı.

Çalışma kapsamında Edirne Tarihi Site Merkezi’nde belirlenen 4 bölgede öğrencilerin tarihi çevrelere akla yatkın kendisine planlama ve dizayn yapması istendi.

Tedrisat elemanları eşliğinde proje çalışmalarını yürüten öğrencilere eğitim sürecinde türlü seminerler ve düzlük gezileri düzenlendi. 7 günce eğitim böylelikle ortaya sâdır peyzaj dizayn projeleri ve modellemelerinin sunumları ile proje eğitimi tamamlandı.

Share: