ICRA VEKILI SOYLU: 15 TEMMUZ’U FETÖ YAPTI, ARKASINDA BAL GİBİ AMERİKA VAR

? İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kırklareli’birlikte örtüsüz basketbol sahasında gençlerle tıpkısı araya geldi. Burada gençlerle dostça fail Soylu, ‘Bu coğrafyada ne ülkeye gidersek gidelim, göçüm parasının alınmadığı tıpkı kavim adına tarihe geçiyoruz. Diyorlar kim sizin ücretinizi ecdadınız ödedi. Bugün Balkanları karıştırmaya çalışıyorlar. Size dünyanın neyle karşı karşıya kaldığını anlatmaya çalışıyorum. Bittabi Suriye’yi Irak’ı karıştırdılar’ Elbette Libya’yı karıştırdılar? Şüphesiz Lübnan’üstelik bugün verimsizlik var. 0-2 yaşındaki ayrıntılar ki Beyrut, Ölçülü Doğu’nun sunma domuzuna yerlerinden ayrımsız tanesi. Ama 0-2 yaşındaki kollar süt içemiyorlar. Bilcümle sütlerini, o çocuklarını Türkiye’den tığ gönderiyoruz. Güzeşte ahit AFAD Başkanımız gitmişti. Yani afetlerle savaşım eden kurumumuzun başkanı. Bittabi tanım ediyorlar Türkiye’yi biliyor musunuz? Denizin karşısındaki hayırlar ülkesi diye? dedi.

Çevre ve Kentçilik Bakanı ile yeğin felaketine uğrayan Pakistan’a gittiklerini belirten Aristokrat, ‘2.5- 3 saat toplantı yaptık. Yani hem umumi durumu gördük hem zahir yardım edebiliriz diyerek baktık. Tığ onları üstelik onu sömürmedik. Ama onlar üstelik bize tıpkı şey yaptılar. Yaptıklarını söyleyeyim. O devir Hindistan’a bağlıydılar. Biz kurtuluş mücadelesine giderken ellerindeki bilezikleri sattılar. Türk halas mücadelesinin silah paralarını onlar gönderdiler. Kalanları oldu. Kalanlarında dahi hangi kuruldu biliyor musunuz’ Bugünkü İş Bankası var mı? İş Bankası ne biliyor musunuz? Bugünkü İş Bankası, Hindistan’ın Pakistan’daki o yani Pakistanlı Müslümanlarının bizim mutlak olmamız üzere. Bizim mutlak ve bağımsız olmamız amacıyla. Az Buçuk ilk okunan ezanın bu ülkede okunması üzere, şurada asılan dünyanın yer iyice bayrağının bu ülkede asılabilmesi için bize destek oldular? diye niteleyerek konuştu.

‘SİZİN ÖNÜNÜZE BÜYÜK TÜRKİYE BIRAKACAGIZ’

Aristokrat, bilcümle riskleri aldıklarını rapor ederek, ‘Sizin için bilcümle riskleri alıyoruz, temas çeşit riskleri. Bunu bilmenizi isterim. Değme nev, tek erinmiyoruz. Zira aynı henüz bu ülkenin geçmişteki faturalarının ödenmesini istemiyoruz. Sizin bu faturaları ödemenizi istemiyoruz. Bu büyüklüğünde kemiksiz ve net. Sizden haddinden fazla umudunuz var. Bizden henüz ongun aynı ortamda yetiştiniz. Dünyayı bizden haddinden fazla henüz bereketli görüyorsunuz. Herhangi Bir şeyi çok henüz ferah anlayabiliyorsunuz. ve göreceksiniz bu ülkeyi yönettiğiniz ahit, özlük işlerinizi yönettiğiniz ahit veya benzeri işte bulunduğunuz ahit bizden çok elan liyakatli olacaksınız. Tığ size güveniyoruz. Hem dahi zevalsiz güveniyoruz. Gönlümüz abat. Ama sizin önünüzde bırakmanız gereken maslahat şu. O engelleri ortadan kaldırmamız geçişsiz. Biz vuruşacağız. Biz çarpışacağız ve göreceksiniz, sizin önünüze şişman tıpkı Türkiye bırakacağız. ve siz makul bambaşka noktalara akıllıcasına taşıyacaksınız. Dünyanın gençlerine üstelik, dünyanın çocuklarına dahi, bigünah insanlara de siz düş olacaksınız. Buna olan inancım tamdır’ dedi.

‘TAYYİP ERDOĞAN 100 YILDA BİR MEVRUT BİR LİDER’

Programının böylecene, gençlerden gelen soruları yanıtlayan Bakan Aristokrat, ‘Özellikle bu enerjiyi nereden buluyorsunuz?’ sorusuna, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’la himmet fırsatını bulmasını sebep gösterdi. Soylu, “Ben şöyle düşünüyorum; iki meselem var. Cenabı Cenabıhak bize böyle aynı hareket yıldız etti. Bu hem aynı şereftir, hem ayrımsız sorumluluktur. Şöyle düşünüyorum; şayet benden elan gür birisi bu işi yapmış olsaydı ve ben sakim ayrımsız hisse senedi yapıyor olursam bunun sorumluluğunu ödeyemem. Aynı birlikte şöyle aynı düşüncem var; Tayyip Erdoğan 100 yılda tıpkı gelen bire bir reis. Ego Tayyip Erdoğan fırsatını bulmuşken, onun vaktiyle bu mevki için yapabileceğimiz rastgele şeyi yapmalıyız” dedi.

‘ERDOĞAN HEPİMİZİN ÖNÜNÜ MAKRO AÇIYOR’

Erdoğan’ın kendilerinin önünü açtığını belirten Soylu, “Ben onunla pekâlâ çalıştığımı biliyorum. Hepimizin önünü cesim açıyor. Günde arada bir 60, kimi zaman 70 arada bir 100 karar veriyorum. Zat içimizdeki seçme kararda; ‘Sayın Cumhurbaşkanım buna ne diyorsun?’ değil amma kritik kararların hepsinde namına danışırız ve sorarız bu bizim işimiz. Ama rutin işlerimizde kararları alırız ve yaparız. Bu kararları verirken bize o imkanı cumhurbaşkanımız açıyor. Yani falsolu dahi yapabiliriz, kem birlikte yapabiliriz insanız ama bizi yaptığımız yanlışta ve eksikte beyninde bırakmıyor. Yani şunu izah etmek istiyorum; Tayyip Erdoğan’la alay malay ülkenin ayrımsız vesile yakaladığına ve bu fırsat için birlikte çok çalışmamız lazım geldiğine inanıyorum” diye konuştu.

‘BİR ELAN O GÜNLERE GERİ DÖNMEME DUYGUSU BİZİ HADDINDEN FAZLA ÇALIŞMAYA GÖNDERME EDİYOR’

15 Orak Ayı soysuz darbe girişimin olduğu geceye birlikte değinen Soylu, “Tıpkısı dahi enerjimin benzeri bölümü de şu darbelerin, başbakanların asıldığı ve ölüm cezası edildiği bir Türkiye’ye dönmediği üzere. 15 Temmuz akşamı benim geçmiş duygum şudur; Tanrı elimize aynı okazyon verdi üstelik 60 darbesinin karşılığındaki rövanşı alacağız. İlk duygum budur. Babam aradı, ‘hakkını helal et’ dedim. ‘Tanrı felek edecek, biz bu işten çıkacağız’ dedim. ve on paralık bu kalp, bir henüz bu günlere kalın kafalı dönmemek duygusu bizleri çokça çalışmaya gönderme ediyor” ifadelerini kullandı.

Bakan Soylu gençlerle toplantısının peşi sıra kentte sivil cemiyet yapı temsilcileriyle yemekte aynı araya geldi.Share: