Kırklareli haberi: 4. Lüleburgaz Derrace Festivali Sona Erdi

Lüleburgaz Belediyesi’nin bu sene 4’üncüsüne ev sahipliği yaptığı Lüleburgaz Çiftteker Festivali (LÜBİFEST) sona erdi. Üç çevrim boyunca yüzlerce velespit tutkununun katıldığı festivalde derrace turlarından kere yarışına ve sürpriz ödül çekilişlerine kadar çok sayıda aktiflik gerçekleştirildi.

Lüleburgaz Belediyesi’nin Türkiye’nin dört bir yanından bisiklet tutkunlarını ağırladığı LÜBİFEST sona erdi. Türkiye’nin alanında tek tesisi olma niteliği haiz ve temas sene yüzlerce bisikletli turistin konakladığı Lüleburgaz Yıldızları Velespit Akademisi’nde (LYBA) gerçekleşen LÜBİFEST’te unutulmaz etkinlikler düzenlendi.

KORTEJLE BAŞLADI

16 Eylül haset yüzlerce çiftteker sporcusunun ve tutkununun Kurultay Meydanı’ndan kortejle başlattığı LÜBİFEST’te bisikletliler, Lüleburgazlılar’ı selamlayarak curcuna alanı olan LYBA’ya cereyan etti. Burada çiftteker tutkunları coşkuyla karşılanırken, Lüleburgaz Belediye Başkanı Kasıt Gerenli’nin kurdela kesimiyle festival yöntemince başlamış oldu.

ALİ ALTAY KONSERİ

Slotcar, derrace eğitimleri, okçuluk gibi birbirinden farklı ve ahenkli aktivitelerin düz aldığı LÜBİFEST’in geçmiş gününün sonunda Anadolu Rock’un sevilen ismi Mürtefi Altay tayf aldı. Altay, Sulh Manço’dan Toplama Karaca’ya büyüklüğünde haddinden fazla sayıda yüzü sıcak sanatçının unutulmaz eserlerini seslendirdi.

BİSİKLET TURLARI DÜZENLENDİ

Festivalin ikinci haset ise derrace turlarıyla başladı. Başkan Gerenli’nin bile içinde vadi aldığı yüzlerce bisikletli, kafile eşliğinde karye rotalarını izleme ederek bisiklet turu düzenledi.

İkinci günün böylece Trakya topraklarının sesi, Trockya Blues tayf aldı. Kadro görüntü performansı ve seslendirdiği parçalarla balaban zevk topladı. bununla birlikte festivalin gine ikinci gününde fon alan Lüleburgaz Kent Konseyi Bilgisizlik Meclisi – Ekip Raf birbirinden domuzuna parçaları seslendirerek festivale katılan vatandaşlara sevinçli anlar yaşattı.

YARIŞMALAR, SÜRPRİZ ÇEKİLİŞLER

LÜBİFEST’te sunu haddinden fazla bent gören aktiviteler ise yarışmalar ile şaşırtı çekilişler oldu. Bisiklet tutkunları “Arz Korkulu Derrace Yarışı’nda” renkli görüntüler ortaya çıkarken, çiftteker ve bisiklet ekipmanlarının bergüzar edildiği şaşırtı çekilişte de coşku dolu dakikalara fon oldu.

GAZİ MUSTAFA EKSIKSIZLIK EL YARIŞI SONA ERDİ

Lüleburgaz Belediyesi’nin geçen yıldan sonradan bu yıl üstelik ev sahipliği yaptığı Gazi Mustafa Eksiksizlik Sefer Yarışı’nın dahi startı LYBA’dan verildi. 100’den fazla sporcunun katıldığı iki ayrı etapta gerçekleşen posta yarışında dereceye giren sporculara ödülleri, Lüleburgaz Site Konseyi Başkanı Binnur Kıvrak, Lüleburgaz Uray Meclis Üyesi Gülcan Ayışığı, Lüleburgaz Şehremaneti Başbuğ Yardımcısı Kemal Pektaş ve Lüleburgaz Şehremini Maksat Gerenli vasıtasıyla verildi.

“SENEYE AHBAPLIK ETMEK AMACIYLA”

Festivalin böylelikle mütekellim Komutan Gerenli, LÜBİFEST üzere majör tıpkı organizasyonu gerçekleştirmekten büyük bir mutluluk duyduklarını söyledi. Başbuğ Gerenli, Türkiye’nin dört bir yanından mevrut bisiklet tutkunlarıyla festivalin renklendiğini söyleyerek, “Kırcı meşgul etkinliklerle süren bir LÜBİFEST’in elan sonuna geldik. Festivale katılım gösteren çiftteker tutkunlarına ve curcuna boyunca gösterişli mesai harcayan düzentileme arkadaşlarıma dostça teşekkürname ederim. Seneye görüşmek üzere” dedi.

Share: