Kırıkkale’de şehit ve gazi çocukları amacıyla ücretsiz ekol servisi

Kırıkkale’nin Bahşılı ilçesinde belediyenin başlattığı ücretsiz okul servisi projesiyle martir ve gazi çocukları okullara ücretsiz taşınıyor.

İhtiyaç sahibi ailelerin çocuklarının dahi faydalanabildiği proje kapsamında, sabah evlerinden alınarak okullarına bırakılan ayrıntılar, ekol çıkışında üstelik servislerle evlerine getiriliyor.

Belediye Başkanı Recep Zafer Tekin, AA muhabirine, şehit ve gazilerin Türk tarihi açısında haddinden fazla balaban olduğunu belirterek, bu kapsamda kendilerine arkalamak istediklerini söyledi.

İlçe yakınında bile Kırıkkale Şehitliği’nin bulunduğunu ve iki proje başlattıklarını anlatan Uğurlu, şöyle konuştu:

“İlk olarak şehitliğe taziyeye, ziyarete gelen şehit yakınlarının abat edebileceği, piknik yapabileceği Şehit ve Gazi Aileleri Piknik Alanı oluşturduk. Orada görevlilerimiz var ve ikramda bulunuyoruz. Şehit ailelerimiz evlatlarının kabirlerini konuşma ettikten sonradan oraya gelerek rahatlayabiliyorlar. Sonra ilçemizde martir ve gazi yakınları bulunuyor. Bazılarının iki, bazılarının üç çocuğu var. Bugünkü şartlarda ayrımsız öğrencinin servis ücreti 650-750 lira beyninde. Biz birlikte bu kapsamda servis araçları alarak martir ve gazi çocukları ile kaymakamlıktan soylu erki nitelik belgesi kayran ihtiyaç sahibi evlatlarımızı ücretsiz okullarına taşıyoruz.”

“Sanıyorum geçmiş biz yapıyoruz”

Uğurlu, öğrencileri akşam ezanı ekol çıkışında de alarak yeniden evlerine bıraktıklarını dile getirdi.

Bu konuda mektepli ve ailelerinin da mutlu olduğuna dikkati çeken Tekin, “3 çocuklu aileye 2 bin liranın üstünde katkı yapmış oluyoruz. Bu de bizi mutlu ediyor. Araçları üstelik şişman ölçekli belediyelerden armağan olarak belediyemize kazandırdık. Onlarla kaza halkımıza bakım etmeye çalışıyoruz. Özellikle aileler uygulamadan haddinden fazla mutlu ve kıvançlı. Uygulamamız bölgemizde gürültülü getirdi. Sanıyorum geçmiş tığ yapıyoruz bunu. Yeniden öğrencilerimizin güvenliği üzere otobüslerimizde memur arkadaşlarımız üstelik bulunuyor. Çokça korkulu olumlu tepkiler alıyoruz.” diye niteleyerek konuştu.

“Bize servis imkanı sunuldu, haddinden fazla güzel ayrımsız uygulama”

Gazi Musa Samur da “Başkanımıza çokça teşekkür ediyoruz. Evimiz okula ırak. Çocuğu da getirip göndermek edisyon oluyor. Bize servis imkanı sunuldu, çok iyice tıpkısı aplikasyon. Devamını bekleriz. Ayrıksı illere dahi örnek olsun. Tığ gerçekten haddinden fazla memnunuz. Aynı gazi namına büyüklük kurumlarından aranmak, sorulmak ve bu şekilde apotr olmaları hoşumuza gidiyor.” dedi.

Share: