TOKİ, 26 ilde 365 arsayı kategorik artırmayla satacak

Belde, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), İstanbul, Ankara ve İzmir’in birlikte aralarında bulunduğu 26 ildeki 365 arsayı zahir artırmayla satışa çıkardı.

AA muhabirinin TOKİ’den aldığı bilgiye bakarak, hane, ticaret, endüstri, turizm kasılma alanı, hususi meslek alanı, akaryakıt istasyonu, rastgele üretim, oto galericiler sitesi, otopark ve tatil alanları niteliğindeki arsalara, yüzde 25 peşinat 36, 48 ve 60 kamer vadeyle cemaat olunabilecek.

Muhammen bedeli 4 bilyon 721 milyon 272 bin 46 teklik olan yaklaşık 1 milyon 501 bin 219 metrekare büyüklüğündeki Adana, Afyonkarahisar, Ankara, Antalya, Işıklı, Balıkesir, Çanakkale, Diyarbakır, Elazığ, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kırıkkale, Kocaeli, Konya, Manisa, Mersin, Muğla, Niğde, Şanlıurfa, Tekirdağ, Çeltek ve Van’da kâin 365 arsa celi artırmayla satılacak.

Açık açık artırma, 12 Teşrinievvel 2022 Çarşamba ve 13 Ilk Teşrin Perşembe günleri saat 10.30’birlikte iki ayrı celse halinde yapılacak.

Oturumlar, Ankara Çankaya Bilkent Otel ve Konferans Merkezi ile İzmir Bayraklı Tepekule Kurultay ve Işporta Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Antrparantez “www.emlakmuzayede.com.tr” adresinden birlikte teklif verilebilecek.

KDV’den affedilmiş, yüzdelik 25 peşinat, 36, 48 ve 60 kamer vade

Alıcılar, ev, tecim, endüstri, turizm tesis alanı ve akaryakıt istasyon alanları niteliğindeki arsalara yüzde 25 peşinat, 36, 48 ve 60 kamer önel ile eş olabilecek. Ayrıca arsalar KDV’den affedilmiş şekilde satılacak.

12 Ekim 2022 Çarşamba haset saat 10.30’bile yapılacak zahir artırmada, Çanakkale, Eskişehir, Van, Kahramanmaraş, Diyarbakır, Ankara, Afyonkarahisar, Balıkesir, Elazığ, Gaziantep, Tekirdağ, Çeltek, Kayseri, Konya’birlikte kâin arsaların 13 Ilk Teşrin 2022 Perşembe saat 10.30’daki açık artırmada ise Adana, İstanbul, Kocaeli, Şanlıurfa, Antalya, Muğla, Kültürlü, İzmir, Kırıkkale, Manisa, Mersin Ağacı ve Niğde’birlikte kâin arsaların satışı gerçekleştirilecek.

Satışa verilen arsalar ortada Adana Çukurova’birlikte bölük, Ankara Çankaya’üstelik ev ve ticaret, Antalya’da konut ile ticaret, Görgülü’de turizm kuruluş alanı, Elazığ’da basamak-tecim alanları bulunuyor.

İzmir’bile satışa sunulan arsalar ortada sanayi, yerleşik basamak alanı, banal sanayi sitesi, ekincilik ve bölük alanları üstelik bulunuyor.

Ayrıca İstanbul Başakşehir’da bölük ve tecim alanları satışa sunuldu.

Satışa ilgilendiren ince bilgiye “www.toki.gov.tr” ile “www.emlakmuzayede.com.tr” genel ağ adresinden ve 0 212 608 15 00 numaralı telefondan ulaşılabilecek.

Share: