Avukat Işler Sebep Kimdir? Nereli, Kaç Yaşında, Evli mi?

Kamuoyunda gürültülü getirmiş davalar ile ismini duyduğumuz31 yaşındaki Avukat Işler Sebep, kanuni avukatlık stajını tamamladıktan sonraları Ankara Barosu bünyesinde avukat namına özellikle Ukubet Hukuku, İdare Hukuku ve Görevli ve Disiplin Hukuku alanlarında çalışmalarını sürdürmektedir. Bu konuda bire bir çokça seminer ve konferansa katılmıştır.

Avukat Işler Yıldırım

AVUKAT UMUR YILDIRIM HAYATI

İlk ve ortaokul eğitimini Kırıkkale’de tamamladıktan sonradan lise eğitimi Bursa Polis Kolejini kazanmıştır. Devamın birlikte darülfünun eğitimini üzere Polis Akademisine başlamıştır. Polis Güçleri Akademisinden 2011 yılında ayrılmıştır. 2013 yılında Çankaya Ülfet Fakültesinde eğitimine başlayan Umur Saika 2016 yılında fakülteyi 3 yılda, başarı bursu ile faziletli izzetinefis öğrencisi namına gün ikinciliği ile bitirmiştir. Aynı sene Çankaya Üniversite Içtimai Bilimler Enstitüsü Amme Hukuku Anabilim Dalında çabuk çalışmalarına başlamıştır.

2017 yılında Ankara Barosu gözetiminde avukatlık mesleğine başlayan Yıldırım, Bayrı Hukuk ve Danışmanlık Bürosunu kurmuştur. Ukubet Hukuku, İdare Hukuku, Memur ve Düzen Bağı Hukuku, Enerji ve Madencilik Hukuku, İmar Hukuku alanlarında çalışmalarını sürdürmektedir. Bu alanlarda ulusal ve arsıulusal dergi ve heterojen gazetelerde birçok yazısı olan Umur Saika, master tezini “HAGB’nin İdare Hukuku Bağlamında İncelenmesi ve Güvenlik Soruşturması ve Belgelik Araştırması” üzerine yazmaktadır. Yürüttüğü davalar mutluluk ve dünyanın önde mevrut gazetelerinde yayınlandı. Benzeri çokça akademik çalışmaya konu edildi. Bu kapsamda bir nice panel ve seminerlerde konferansçı yerine vadi almıştır.

Yalım Çet, Aleyna Çakırdoğan, Esra Hankulu davaları kadınların türe arayışını ve ülkedeki eş cinayetlerinin önlenmesinde ve kadın dayanışmasının önemini simgeleyen benzeri sorun haline geldi. Bu davalarda mağdur vekilliği üstenen Av. Umur Yıldırım karı ve çocuk hakları üzerine alem haline geldi. Bir dönüm noktası olan Alev Çet davasının avukatlarından Umur Yıldırım, KEZ Delegasyon Başkanı Büyükelçi Christian Berger’e ile avrat cinayetleri konusunda müzakere gerçekleştirmiştir. BBC, New York Times, France24, Sputnik News, Daily Mirror ve AHALI Cezire kabil tıpkısı çok milel arası gazeteye mülakat vermiştir.

Sebep’ın “Avukat Umur Yıldırım” isimli twitter ve instagram hesabı bulunmaktadır. Özellikle eş ve yavru hakları üstüne paylaşımları kişilerin farkındalık kazanmasında oylumlu görkem oynamaktadır. Sonuç olarak Kadim Hususiyet ve Müşavirlik ismiyle açtığı www.kadimhukuk.com.tr sitesinde 1000’den aşkın hususiyet yazısıyla hukukçu ve vatandaşları bilgilendirmektedir.

ŞULE ÇET DAVASINDA NE OLMUŞTU?

Üniversite öğrencisi Yalın Çet’in yabansı ölümüyle ilgili davada maznun Çağatay Katarakt müebbet + 12 yıl 6 ay kodes cezasıyla ve değişik maznun Sert Akand ise 18 yıl 9 kamer mahpushane cezasıyla cezalandırıldı.Mahkemeye göre Çet, tecavüze uğradı ve düşünülerek öldürüldü.

ALEYNA ÇAKIR DAVASINDA HANGI OLMUŞTU?

Aleyna Şarap kendisine bilinen 21 yaşındaki Sema Esen’in ölümünün temel şüphelisi Ümitcan Makul, “basamak dokunulmazlığını ihlal”, “zılgıt” “ferdî verileri hukuka ters ele nakil” ve “enformatik sistemine yolsuz yöntemsiz giriş” suçlarından 4 sene 10 kamer delik cezası aldı.Mahkeme Makul’a takdir indirimi uygulamadı.

Ölümüne ilişik dosyanın ise halen soruşturması bitmeme etmektedir.

ESRA HANKULUDAVASINDA NE DEĞIŞMEYEN VERİLMİŞTİ?

Aleyna Çakırdoğan yerine aşina 21 yaşındaki Sema Esen’in ölümünün mebde şüphelisi Ümitcan Makul, Ankara’da evinde geberik kâin 25 yaşındaki Esra Hankulu ile ilgilendiren mevkuf yargılandığı davada, ‘neticesi cihetiyle ağırlaşmış yaralama’ suçundan 10 sene delik cezası aldı. Karar istinafa taşındı. Halen dosya bitmeme etmektedir.

EYMEN SADIK DURAK DAVASINDA HANGI KARAR VERİLMİŞTİ?

İzmir’de 4,5 yaşındaki Eymen Kapalı Durak’ın öldürülmesi davasında sanıkların cezaları muhtemelen oldu. Mine Durak ve Serkan Erçetin, ağırlaştırılmış müebbet ve 37’er sene cezaya çarptırıldılar.

ALİ RIZA GÜLTEKİN DAVASINDA NE DEĞIŞMEYEN VERİLMİŞTİ?

İstanbul Beşiktaş’ta iş kadını Yüce Keyif Gültekin’in öldürülmesine ait davada mahkeme, 1 sanığın müebbet dam cezasıyla, 2 sanığın ise müebbet mapushane cezasına iskonto uygulayarak 10’ar sene cezaevi cezasıyla cezalandırılmalarına hükmetti. 2 geriden geriye sanık için ise dosyaları ayırdı.

IŞLER YILDIRIM’IN TOPLUMSAL MEDYA HESABI VAR MI?

Saika’ın “Avukat Işler Yıldırım” isimli twitter ve instagram hesabı bulunmaktadır. Özellikle avrat ve çocuk hakları konusunda paylaşımları kişilerin farkındalık kazanmasında yüce tumturak oynamaktadır. Serencam olarak Kadim Hukuk ve Müşavirlik ismiyle açtığı www.kadimhukuk.com.tr sitesinde 1000’den çok hususiyet yazısıyla hukukçu ve vatandaşları bilgilendirmektedir.

Share: