Ilçebay Erdem Yenice’ye veda etti

Kaymakamlar Kararnamesi ile Erzurum’un Köprüköy ilçesine görevlendirilen Yenice Kaymakamı Yasin Erdem veda mesajı yayımladı.

İki yıla mail Karabük’ün Yenice ilçesinde kaymakamlık fail Yasin Fazilet mesajında, “Göreve geldiğim önce günden bu tarafa Yenicemizin adamcıl insanları ile ülfet etmek, konuksever ruhları ile karşılanmak beni olağandan kıvançlı etti. Dernekevi lezzetleri, doğası ile öne sâdır Yenicemizde, bizlerde önce günden bu yana Yeniceli hemşerilerimizin arzu ve taleplerine elimizden gelenin sunu iyisi olacak şekilde koşmaya ve koşturmaya çalıştık. Sevinciyle sevindik, derdi ile dertlendik, üzüntüsü ile üzüldük, mutluluğu ile hemşerilerimizin mutluluklarına eş olduk. Vatandaşlarımızın rastgele anına ortak olmaya çalıştığımız kadar, Yenicemize güzel ve müfit işleri; vatandaşlarımızın kıygınlık yaşamamaları ve taleplerinin karşılanması amacıyla iş mefhumu gözetmeksizin koşturarak başarmaya çalıştık” dedi.

Görevde bulunduğu ahit içerisinde ‘İnsanı Yaşat ki Şevket Yaşasın’ düsturuyla rastgele işi layıkıyla adına getirmeye çaba gösterdiğini aktaran Yiğitlik, “Devletimizin gölgesinin, vatandaşlarımızın üzerinden hiçbir şekilde yarım etmemek adına elimizden gelen gayretin fazlasını göstermeye bilcümle çalıştık. Zaman Yenicemizde olduğu üzere erte da Köprüköy ilçemizde dahi bir gayretin, bir özverinin, tıpkı azmin peşi sıra koşmaya Allah’ın izniyle devam edeceğim.

Yeniceli hemşerilerim bilmeliler ki, Köprüköy ilçesinde benzeri kardeşiniz, bir evladınınız bulunmaktadır. Fariza yaptığım ve yapacağım yerlerde kapım Yeniceli hemşerilerime baştan sona meydanda olacaktır. Yeniceden haddinden fazla pir ve hususi hatıralarla ayrılıyorum. Ancak bu ayrılık görev icabı olacak, ruhen ve huluskâr birlikteliğimiz, kadim dostluğumuz sürgit bitmeme edecektir. Çalışmalarımızda bize bindi veren valimize, belediye başkanımıza, ilçemizdeki tam amme gelgel ve bünye çalışanlarının yöneticilerine, muhtarlarımıza, çığır ve STK temsilcilerine değişik teşekkür ediyorum” ifadelerine düz verdi. – KARABÜK

Share: