Van’da uçak seferleri arttırılıyor

Van Valiliği koordinasyonuyla kente gelen Türk Çekicilik Yolları Umumi Heyet ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, “Ilkgüz kocaoğlan bakımından İstanbul ve Ankara’dan Van’a gerçekleştirdiğimiz uçuşlarımızı kademeli yerine artırarak, bu iki şehirden gerçekleştirdiğimiz uçuşları haftalık 41 frekanstan 56 frekansa yükselteceğiz” dedi.

Türk Gelgel Yolları yönetimi turizm potansiyeline özen ahzetmek üzere Van’de buluştu. Burada konuşan Vali ve Büyükşehir Şehremaneti Komutan Vekili Şair Balcı, Van’ın ufkunun çokça çıplak olduğunu tabir ederek, “Van’ı gelecek nesiller üzere hazırlamaya çalışıyoruz. İnşallah Türk Gelgel Yollarının uçuş sayılarının artmasıyla anlaşılan destinasyonlara şehrimizin turizm başta olmak için ekonomisine, eğitimine, kültürüne, sağlığına çokça nazik yardım sağlayacağını düşünüyorum. Bu anlamda Türk Albeni Yollarının bugünkü toplantısı ve dümen kurulunun buraya gelmesini, Van’ın ilerlemesi, gelişmesi, ekonomisi, kültürü ve turizmi amacıyla çokça çokça mehabetli buluyor, toplantının hayırlara araç olmasını diliyorum” ifadelerine vadi verdi.

“Van uçuşlarımızı artırıyoruz”

Türk Çekicilik Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat ise Türk Çekicilik Yollarının, Anadolu’nun turizm potansiyeli erdemli şehirlerine özen buyurmak amacıyla ayrımsız tanıtım faaliyeti başlattığını belirtti. Türkiye’nin deniz, kum ve güneşten ibaret olmadığını ortaya koymayı hedefleyen bayrak taşıyıcının eğin yönetimi ile alay malay ilk kez İstanbul dışında tıpkısı ilde güruh yaptıklarının altını çizen Bolat, “İstanbul, Antalya, İzmir kabilinden şehirlerimiz hem bilinirliği hem bile aldıkları temenni ile ülkemiz turizmine nazik yardım sağlıyor. Meğerse ülkemizde fazlası var. Van, Diyarbakır, Gaziantep, Mardin, Erzurum gibi şehirlerimiz turizmde şişman potansiyele sahabe, tığ dahi bu potansiyeli ortaya intikal etmek için ceht harcıyoruz. Zaman buraya müjdeyi çevirmek amacıyla geldik. Van’ı dünyaya lanse etmek amacıyla ne gerekiyorsa yapacağız. Beklediğimiz dilek artışına yanıt çevirmek için dahi eylül ayı itibarıyla İstanbul ve Ankara’dan Van’a gerçekleştirdiğimiz uçuşlarımızı kademeli kendisine artıracağız. Bu iki şehirden gerçekleştirdiğimiz uçuşları haftalık 41 frekanstan 56 frekansa yükseltecek ve 2023 yazında da bu planla devam edeceğiz” dedi.

“Bakir evlat uçaklar Van için uçacak”

Türk Hava Yollarının dünyanın 129 ülkesinden gezginleri Van’ın keşfedilmeyi muntazır değerleri ile buluşturmayı amaçladığını vurgulayan Bolat, “Ilkgüz kocaoğlan bakımından aşamalı kendisine artacak Van uçuşlarını filosuna eskimemiş katılan gündeş uçaklar ile gerçekleştirmeyi planlıyor. Bu uçaklar ve kullanılmamış sığa ile Vanlı vatandaşlar bile henüz elastiki bire bir seyahat planıyla konforlu uçuşlar gerçekleştirebilecek. Eskimemiş devir üzere planlanan kapasite artışıyla Türk Gelgel Yolları, İstanbul Havalimanı – Van seferlerini haftalık 21 kelime sıklığı namına gerçekleştirecek. Bayrak taşıyıcının liyakatli markası AnadoluJet ise İstanbul Sabiha Gökçen – Van seferlerini haftalık 6 frekanstan 14 frekansa, Ankara Esenboğa – Van seferlerini ise haftalık 14 frekanstan 21 frekansa yükseltecek. Tarihi, doğası, kültürel varlıkları ve kış turizmi ile önemli aynı potansiyele sahip olan Van’dahi hem site turu gerçekleştiren hem dahi şehrin hareket insanları ile mülaki Türk Gelgel Yolları liderleri hile eş güdüm toplantılarını bile ilk kez İstanbul dışında ayrımsız şehirde, Van’birlikte gerçekleştirdi” şeklinde konuştu.

Toplantı soru cevap ile sona erdi. – VANShare: