Ilçebay Coşgun onuruna veda yemeği düzenlendi

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesi Kaymakamı Aşure Ayı Coşgun’ un Mülki İdare Amirleri Tayin Kararnamesi ile Yozgat Yerköy Kaymakamlığına atanması onuruna veda yemeği programı düzenlendi.

2022 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete’dahi yayımlandı. 29 Ağustos 2019’tan beri Çaycuma Kaymakamı olan Aşure Ayı Coşgun ise Yozgat Yerköy Kaymakamı oldu.

Seka Içtimai Tesislerinde Ilçebay Coşgun üzere planlı programa; Cumhuriyet Altını Başsavcısı Yavuz Cengiz, Çaycuma Belediye Başbuğ Vekili Kayaç Çevrim, İlçe Bitirmiş Komutanı Yüzbaşı Samet Dek, İlçe Emniyet Başöğretmen Vekili Mevlüt Karakuş, Karapınar Belediye Başkanı Necdet Toplum Örgütü, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Sarrafiye, İlçe Müftüsü Rıdvan Karataş, gelgel amirleri, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri, belediye meclis üyeleri ve muhtarlar katıldı.

Kaymakam Coşgun, veda konuşmasında şunları söyledi;

“Öncelikle bu akşam ezanı buraya katılımlarınızdan ekolojik ortam hepinize teşekkürname ediyorum, hakeza ayrımsız akşam birleştirme ettiğiniz için sizlere şükranlarımı sunuyorum. Bakanlığımızın akıllıca görmesiyle ayrımsız sonraki fariza yerimiz Yozgat Yerköy ilçesine görevimize kader olursa orada başlayacağız. Bu 3 sene içerisinde inşallah Çaycuma’mıza domuzuna işler yapmışızdır. Tabi ki bunu biz tek başımıza yapmadık siz kızıl gelgel çalışanlarımızla, sivil sosyete kuruluşları temsilcilerimizle, Çaycumalı hemşerilerimizle gerçekleştirdik. Tabi kim aramızda türe ahbaplık oluştu. Ego hakkımı helal ediyorum. Sizden de helallik istiyorum. Hakkınızı helal edin. Çaycuma malumunuz ülkemizin göz bebeği, bir vakitler Zonguldak erke üssü idi, şimdi Çaycuma enerji üssü ile ülkemizi besleyecek. Çaycuma bu açıdan çokça sunturlu görecek. İnşallah onları da bizler göreceğiz. Hepinize teşekkür ediyorum. Aynı henüz hakkınızı helal etmenizi istiyorum. Allah’a ısmarladık.”

İlçede yaptığı hizmetlerden belde Ilçebay Coşgun’ a teşekkür plaketi verildi. – ZONGULDAK

Share: