Hakkarili öğrencilere fert veda

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Gönül köprüleri çağ” talimatının arkası sıra, Kocaeli ilk adımı atarak Hakkari’den gelen 21 öğrenciye tarihi ve kültürel yerleri gezdirildi. 4 dolaşma süresince Kocaeli, İstanbul ve Bursa’bile tarihi yerlerde fasıla nâkil öğrenciler son günlerinde can anlar yaşandı.

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Istek köprüleri çağ” talimatının arkası sıra, ilk adımı atan Dilovası Belediyesi ve İlçe Deneyimsizlik ve Spor Müdürlüğü Hakkari’den 21 öğrenciyi Dilovası’nda ağırladı. 4 periyot süresince Dilovası’nın misafiri olan gençler Kocaeli, Bursa, İstanbul’un tarihi ve kültürel yerlerini bile gezerek vukuf sahibi oldu. Misafirleriyle yakından ilgilenen Dilovası Belediye Reisi Hamza Şayir, 4 günce izlence sonrası 21 öğrenci üzere veda programı düzenledi. Düzenlenen programa Kocaeli Saylav Cemil Yaman, AK Tümen Dilovası İlçe Başkanı İlhan Yıldırım, İlçe Bilgisizlik ve Spor Müdürü Hedef Babaoğlu ve öğrenciler katıldı. Programda konuşan Başkan Şayir, “Yüreklere incitmek, birlik köprüleri kurmak yer balaban arzumuzdu. İşte o arzu köprülerinden birini üstelik Dilovası ile Hakkari beyninde kurduk. Misafirimiz olan öğrencilerimizi yeryüzü kalbi muhabbetlerimiz ile karşıladık, ağırladık ve evlerine bulaşıcı etme zamanı geldi. Umu isterdi kim az buçuk daha bizimle birlikte kalsınlar. Kentimizi ve buraları yakından görsünler. Fakat gelişigüzel pir ayrımsız başlangıcın birde sonu oluyor. Demincek, veda zamanı. Onlar evlerine dönecekler, ama temas zaman Dilovası’nın ikinci evleri, bizleri da ağabeyleri kendisine göreceklerine eminim. Ne ant isterlerse, burada ikinci tıpkısı evlerinin olduğunu unutmamalarını istiyorum. Onlar gelişigüzel ant bizim kardeşlerimizdir ve her ahit ağırlamaktan haysiyet duyacağımızı bilmelerini istiyorum. Heves Köprümüzü inşa etmenin mutluluğu ile kendilerini evlerine uğurluyor, Dilovamız’dan Hakkari’ye merbutiyet ve selamlarımızı gönderiyoruz” dedi.

Öğrenciler kendilerini ağırlayan Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir’e, kaymakamlık deneyimsizlik spor müdürü Kasıt Babaoğlu’na ve ekibine teşekkürname etti. Konuşmaların ardından veda programında birey anlarda yaşandı. Dilovası’ndan ayrılmanın üzüntüsünü hayatiyetli gençler Dilovası halkına da antrparantez ilgilerinden dünya birlikte teşekkürname etti. Izlence böylecene öğrenciler otobüsle İstanbul Havaalanı’na götürülerek memleketlerine uğurlandı. – KOCAELİ

Share: