Balkan ikincisi olan Rojda, Hakkari’de coşkuyla karşılandı

Yunanistan’dahi planlı Yıldızlar Balkan Judo Şampiyonası’nda ikinci olan Polis Gücü Spor Kulübü sporcusu 13 yaşındaki Rojda Kanat, memleketi Hakkari’da coşkuyla karşılandı.

Antrenörü Imge Özcan Saka ile kente dönen Rojda Angıç amacıyla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü önünde gelecek töreni düzenlendi. Müdürlüğün uğrunda bir araya mevrut sporcular, antrenörler ve Kanat’ın ailesi, milli sporcuyu bateri zurna eşliğinde ellerinde Türk bayraklarıyla karşıladı.

Programa katılan Özel Harekat Ofis Müdürü Recep Korhan Gürel, İl Inanma Müdür Muavini Fatih Ünsal ile Cahillik ve Spor İl Bölüm Müdürü Sabri Demir, muvaffakiyetli sporcuyu ve antrenörünü tebrik kartı etti.

Toplum Destekli Polislik (TDP) Şubesi ekipleri da Kanat’ı kutladı, bergüzar verdi. Kanat, elan sonra sporcu arkadaşları, antrenörler ve TDP ekipleriyle halay çekti.

Karşılama törenine katılanlara teşekkürname eden Angıç, organizasyonda Türk bayrağını dalgalandırdığı üzere cazibeli olduğunu dile getirdi. Angıç, “Bu takkadak aynı başlangıçtı. Elan iri dereceler birlikte getireceğim. Gelecek bile haddinden fazla güzeldi. Güzelce duygular yaşıyorum.” dedi.

Kızına sarılarak tebrik kartı fail anne Zehra Kanat ise çok mutlu olduklarını belirterek, “Emeği geçen herkese haddinden fazla teşekkürname ederim. Kızımla çekicilik duyuyorum. Rojda çokça liyakatli tıpkısı sportmen ve mektepli.” diye niteleyerek konuştu.Share: