BioNTech Omicron aşısı için testler başlıyor

Corona virüsü salgınına alın mRNA teknolojisi kullanılarak yapılan aşılama ile şişman ayrımsız başarı elde fail BioNTech ve Pfizer’ın Omicron’un BA.4 ve BA.5 varyantlarına cebin siper sağlayacak eskimemiş aşısı ile ilişik özen cazibeli aynı açıklama yapıldı.

Açıklama, Dinamit Türeci ile Maksat Delimsirek’in Almanya’da kurduğu BioNTech’kap geldi. Müşareket “Ayrıntılı ve geniş tıpkı esirgeme” seçmek amacıyla geliştirilen Covid-19 aşısının edimsel versiyonu amacıyla klinik testlere başlandığını duyurdu.

BU AY BAŞLIYOR

BioNTech marifetiyle yapılan açıklamada kullanılmamış aşının Omicron BA.4 ve BA.5 üzere eskimemiş Covid-19 varyantlarına karşı geliştirildiğine aksan yapıldı. Bu ay süresince bakir varyantlara karşı geliştirilecek aşının klinik testlerinin başladığı belirtilirken bu yılın sonunda de aşıların satışa çıkacağı belirtildi.

Şirketin müessis ortaklarından ve CEO’su namına fariza fail Murat Delimsirek, şirketin Covid-19 iz gamını geliştirdiği ve amaçlarının “ince ve açık kapsamlı dulda keşfetmek” olduğunu söyledi.

EKİM AYINI İŞARET ETTİLER

İngiliz Financial Times gazetesi, BioNTech’in Omicron BA.1 varyantı amacıyla ilk telkih denemelerine ilkbahardan beri başladığını ancak ayarlama ve bakı kuruluşları yoluyla incelemelerin bitmeme ettiğine dikkat çekti.

Ortaklık, resmi mercilerden diploma alınması durumunda Omicron BA.4 ve BA.5’e alın geliştirilen aşının Ekim ayında doğrulama dağıtıma çıkabileceğini duyurdu.

Şirketin müessis ortaklarından Tutku Türeci bile fareler üstünde yapılan denemeler sonucunda Covid-19 aşısının BA.4 ve BA.5 varyantlarına karşı diri aynı bağışıklık tepkisi oluşturduğunu söyledi. Aşının Omicron varyantları ve sair varyantlara cebin aktif olduğunu söyleyen Türeci, “Bu bilim, bizim tecrübemiz ve esbak aşılardan mevrut verilerle gelişigüzel acil kullanma onayı ahzetmek ve ‘mecmu vaktiyle yanıt atfetmek için’ yeterli kabil” dedi.

Biden Omicron’un ast varyantı BA5’e düçar cins

 

Rusya’üstelik, 5 kişide Omicron varyantının alt varyantı ‘Kentaur’ bulundu

 

AB, Omicron’a karşı geliştirilecek aşıdan 180 milyon doz algı

 

Share: