Nazır Karaismailoğlu, SELIM Tümen Osmaniye İl Başkanlığını ziyaretinde konuştu Açıklaması

Eriştirme ve Enfrastrüktür Bakanı Adaletli Karaismailoğlu, “Muhalefetin memleketine, vatanına, milletine yapılacak yatırımı motivasyon etmesi geçişsiz ki bu yatırımlar henüz birlikte artsın ama bizde cemi tersi…’Ülke karışsın dahi müdahil ülkeden ihtimal bize ayrımsız öz çıkar’ mantığıyla çok falsolu akıntı ediyorlar. Vatandaşımız de bunları görüyorlar. Bunlara birlikte dersini verecektir.” dedi.

Karaismailoğlu, AK Parti Osmaniye milletvekilleri İsmail Kaya ve Derviş Durmuşoğlu ile Vali Erdinç Yılmayan’ı ziyaret etti. Vilayet Itibar Defteri’ni imzalayan Karaismailoğlu, Yılmaz ile tıpkı müddet basına sınırlı görüştü.

Vekil Karaismailoğlu, daha sonradan ziyarette bulunduğu Osmaniye Belediyesindeki Masal Park Projesi’nin maketini inceledi, Belediye Reisi Valör Yağız’dan kentteki icraat için hikmet aldı. Karaca, Bakan Karaismailoğlu’na adının bağlanmış olduğu ahali dokuması Karatepe kilimi armağan etti.

Karaismailoğlu, elan sonra AK Fırka Osmaniye İl Başkanlığına geçerek, İl Başkanı Seydi Gülsoy ve yönetimiyle görüştü.

Burada partililere hitaben mütekellim Karaismailoğlu, Türkiye’nin değme bölgesinde balaban yatırımlar yapıldığını, Kadirli-Osmaniye yağız yolundaki çalışmaları üstelik sunma gelişmemiş sürede tamamlamayı hedeflediklerini söyledi.

Türkiye’nin akıbet 20 yıldaki yatırımlarla “yüzyıl atladığını” dile getiren Karaismailoğlu, “Iblağ, afiyet, hep konularda altyapıyı yeniden yaptık. 100 yılda yapılacak işleri 20 yıla sığdırdık.” ifadesini kullandı.

Karaismailoğlu, ülkedeki yatırımları dünyanın de izleme ettiğini vurgulayarak, şöyle konuştu:

“Hele Bakanlığımı ilişik konularda filhakika kıvanç edilecek konumdayız. Bu kadar bodur zamanda, dünyanın gıptayla baktığı, dünyanın yeryüzü şişman projelerini başlayıp, bitiren ve ülkesinin, milletinin hizmetine sunan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki SELIM Öğür kadroları çıktı gün yazdı. Bu ruz bunu yazacaktır. Dünyanın bilcümle ümranlı ülkelerinin gelip, inceleyip, hayran kaldığı bu projelerin bu kadar kısa zamanda lacerem bitirildiğini bize soruyorlar. Bunları bile gün kitapları yazacaktır, buna emin olun. Bunda Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde sizin birlikte çokça şişman emekleriniz var çünkü bunlar tıpkı vizyonun, düşüncenin, davanın eseri. Memleketi, vatanı düşünen, canını himaye eden kadroların yapabileceği işlerdir bunlar.”

“Güvenli yollar sayesinde gidiş geliş kazaları yüzde 80 azaldı”

Karaismailoğlu, otoyollar, tüneller, köprüler ve kavşakların hayata konfor ve güvenlik getirdiğini vurgulayarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu yollar yardımıyla temas sene bilcümle 7 bilyon saat devir tasarrufu sağladık. Zamanın kıymetini zarfında yaşarken metin anlamıyoruz amma devir geçtikten bilahare onun kıymetini biliyoruz. Bu yatırımlar yardımıyla vatandaşımız, yıllık yekpare 7 milyar saat devir kazandı. Bunu sevdiklerine, ailesine kattı. Bu kısalan yollar sayesinde gelişigüzel sene yekpare 1 milyar litre akaryakıt tasarrufu yapıyoruz. Bu yollar sayesinde hem egzoz emisyonunu azaltıyoruz hem de bu yakıta harcanacak servet cebimizde kalıyor. Hepsini aynı kenara koyun, sunma önemlisi bu büyüklüğünde vasıta hareketliliğinin artmasına karşın bu emin yollar sebebiyle trafik kazaları yüzdelik 80 azaldı. 20 sene geçmiş Türkiye’dahi 8,5 milyon kurgu vardı. Şu an 26 milyon vesile var. Biz bu projeleri yapmasaydık bu vesait nerelerde debi edeceklerdi? Tabiatıyla ki edemeyeceklerdi. Kilitlenip kalacaktık amma şişman, faal devletseniz, önünüzdeki yıllarda önünüze ati sorunları bugünden tahmin yazar, bugünden onları planlayıp bu projeleri hayata geçirmeniz gerekiyordu. Çıktı Türkiye’birlikte trafik kazası minimuma indi ve bu hareketliliğin önündeki hep kısıtlamalar ortadan kalkmış oldu.”

Karaismailoğlu, emin yollar sayesinde gidiş geliş kazalarının azalmasıyla seçkin yıl 9 bin 500 canın kurtarıldığını tabir etti.

Ülkedeki kaliteli yolların dünyanın hiçbir durumunda olmadığını dile getiren Karaismailoğlu, “Amerika bile karışma doğmak üzere bütün Avrupa’nın gelişmiş ülkeleri kâffesi gelip bu projelerle ilgilendiren bizden fikir, bilgi ve tecrübelerimizden faydalanmak istiyorlar. O yüzden filhakika yaptığımız işlerle kurum duyuyoruz.” dedi.

“Ihtilaf bu arada masa topluyor”

Karaismailoğlu, kendilerinin bunları ortaya koyarken muhalefetin domates dolması, kusurlu ve karalama kampanyaları yaptığını fakat vatandaşların herhangi bir şeyin farkında olduğunu söyledi.

Demokrasilerde muhalefetin erk kadar balaban olduğunu vurgulayan Karaismailoğlu, “Muhalefetin memleketine, vatanına, milletine yapılacak yatırımı teşvik etmesi lazım ki bu yatırımlar henüz dahi artsın ama bizde tamlık tersi…’Ülke karışsın birlikte karışan ülkeden belki bize aynı öz çıkar’ mantığıyla çokça kusurlu akıntı ediyorlar. Vatandaşımız dahi bunları görüyorlar. Bunlara üstelik dersini verecektir.” dedi.

Karaismailoğlu, Cumhur Reisi Erdoğan liderliğindeki DÜRÜST Fırka hükümetlerinin sağladığı yatırımları anlatarak, “Muhalefet beraber masa topluyor, kaldırıyorlar amma görüyorsunuz oradan bire bir özdek sokak. Onların elan adayları bile muhtemelen değil amma bizim adayımız milletin gönlünde padişahlık kurmuş, hep dünyanın gözü kadar baktığı ve dünyadaki bilcümle krizlerde hal arayan lider olan Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde 2023’ü bile atlatarak inşallah şişman dallı güllü Türkiye hedefi doğrultusunda çalışmalarımıza bitmeme edeceğiz.” diye niteleyerek konuştu.

İstanbul Havalimanı

Karaismailoğlu, özellikle gelgel amacında de çokça iri yatırımlar yaptıklarını dile getirdi.

Avrupa’da hep havalimanlarında kaos yaşanırken Türkiye havalimanlarında müthiş tıpkısı konfor olduğunu anlatan Karaismailoğlu, şunları rapor etti:

“Bu karşılaştırmayı bile bütün ülkeler, bütün gelgel yolu şirketleri yapıyor. İstanbul Hava Meydanı gibi dünyanın gıptayla baktığı ayrımsız projeyi yapıp hayata geçirdik. Devletin kasasından bire bir kuruş çıkmadan parçalanmamış 10 milyar avroluk bire bir envestisman yaptırdık ve işletme süresi süresince bile tamam 26 bilyon avro birlikte icar geliri sağlayacağız İstanbul Havalimanı’ndan. Zaman kısaca 120 milyon eğreti kapasitesi var. Yatırımlarla 200 milyona büyüklüğünde çıkabilecek haddinden fazla oylumlu, dünyanın alıntı merkezlerinden bire bir tanesi ve da sürekli her kamer yenileniyor. Avrupa’nın sunma iyisi ve arz pahal hava meydanı kendisine bile daima armağan almaya de doymuyor, bağış alarak devam ediyor.”

demir yolu yatırımları

Osmaniye’nin Düziçi ilçesine geçip acul katar şantiyesindeki çalışmaları inceleyeceklerini belirten Karaismailoğlu, şunları kaydetti:

“Önümüzdeki 3 sene içerisinde Osmaniye’den trene binen ayrımsız kardeşimiz buradan Mersin’e, oradan Konya’ya, oradan Ankara’ya, isterse Sivas’a dönebilir, isterse İstanbul’a gidebilir. İstanbul’dan, Kapıkule’den, Avrupa’ya kadar trenle okunabilen olarak seyahat etme imkanına eş olacak. O dahi Türkiye’mizin, ülkemizin gururu olacak. Şüphesiz Ankara, İstanbul’u, Konya’yı, Karaman’ı bağladıysak farklı bağlantıları birlikte yaparak ülkemizi filhakika çokça koca aynı seviyeye getirdik.”

Karaismailoğlu, henüz sonradan esnaf ziyaretlerinde bulundu, akülü aracında kendisini muntazır bedenî engelli Ökkeş Topal ile benzeri süre sohbet etti.Share: