Hayallerindeki üniversiteleri kurslara katılarak kazandılar

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde açılan gösterici ve çalgı kurslarına katılan öğrenciler, hayalini kurdukları üniversitelere yerleşti.

Konservatuar ve Evire Çevire Sanatlara bağlam duyan öğrencilerin talebi konusunda Siverek Belediyesi ve Umum Eğitim Bilimi Merkezince (HEM) gösterici ve saz atölyesi kursu açıldı.

9 maaş eğitimin böylece Siverek Belediyesi vasıtasıyla sınava girecekleri üniversitelere götürülen çoluk çocuk, kalburüstü oldukları imtihan sonrası hayalini kurdukları üniversitelere yerleşti.

Gençleri ve eğitimi desteklemeyi sürdüreceklerini belirten Siverek Şehremini Ayşe Çakmak, sınavları kazanan öğrencilere başarılar diledi.

Nevşehir Üniversitesi Evire Çevire Sanatlar Fakültesine yerleşen öğrencilerden Sevi Gökpınar, “Belediyemiz vasıtasıyla açılan suret kursuna katılarak kısaca benzeri almanak tıpkı eğitim aldım. Daha bilahare geçmiş yılım kendisine girdiğim sınavlarda suret bölümünü bol bir dereceyle kazandım ve haddinden fazla mutluyum. Bize büyük düzentileme veren öğretmenlerimize ve Belediye Başkanımız Ayşe Çakmak’a çok teşekkürname ediyorum.” dedi.

Şehremini Ayşe Çıkarmak’a desteği üzere teşekkürname eden Özlem Yeşiltaş, “Konservatuara tedarik süreci üzere katıldığım kurslarda piyano ve patırtılı eğitimi aldım. Arada Sırada yapamadık, bazı bazı zorlandık, pes etmedik ve böylece başardık. Biz bu gemiden bahtiyar indik, bu imkanları bize sağladığı için Ayşe bayan teşekkürname ediyorum.” diye niteleyerek konuştu.

Hayalindeki üniversiteye yerleşmenin mutluluğunu yaşadığını nâkil Hazal Kayguş, şunları söyledi: “Siverek Belediyesi Terziler Evi’nde açılan müzik kursu bölümünde 8 aylık aynı eğitim gördüm. Öğretmenimizin desteğiyle ses eğitimi ve piyano derslerini aldım. Bu süreçte bizleri benzeri konservatuar öğrencisi olarak hazırladı. Mülakatlar üzere Nevşehir’e gittim ve bu hayalimdeki üniversiteydi. Çokça umutluydum, sınava girdim ve 2. asilzade namına kazandım. Öğretmenimiz Remziye Lale emekleri için Siverek Belediye Reisi Ayşe Yararlanmak’a birlikte destekleri üzere çok teşekkürname ediyorum. Hayalimdeki üniversiteyi kazandığım amacıyla mutluyum.”Share: