Yozgat’ta okullar yıpranmamış yetişek talim dönemine hazırlanıyor

Yozgat’ta okullar bakir eğitim tedris dönemine amade ayla getiriliyor.

İl Milli Yetişek Müdürü Yusuf Kalem, 2022-2023 eğitim tedris yılı öncesi il genelinde 60 okulda gaz dönüşümü yapılırken, 117 okulda hizmet ve onarım gerçekleştirildiğini söyledi.

Öğrencilerin ibret kitaplarının meslek müdürlüklerine bırakıldığını tamlayan Kalem, “Bakir eğitim tedrisat yılında ilimiz genelinde eğitim görecek 74 bin 988 mektepli üzere 693 bin ibret kitabı ile 483 bin 531 soy mektup dağıtıldı. Öğrencilerimiz, okula başladığı dönüş ibret kitapları ve asıl kitaplar sıraların üzerinde olacak. Bu yıl içerisinde eskimemiş yapılan 7 okulumuz bile eğitim bilimi öğretim yılında hizmete açılacak. Bu süreçlere faaliyet veren ve katkı sağlayan herkese teşekkür ederim.” dedi.

Yozgat Şehit Mehmet Koçak İlk ve Ortaokulu Başöğretmen Vekili Ahmet Taşdemir birlikte öğrencilerin yaz tatiline girmesiyle okulda bakım ve tamir çalışmalarına başladıklarını anlattı.

Okulun çatısının ve boya badanasının yapıldığını, eksiklerinin giderildiğini belirten Taşdemir, “Kestirmece 450 öğrencimizin yetişek gördüğü okulumuzda hep öğrencilerimizin ibret kitapları sırasında hazır kuzuluk getirildi. Bilgisayar odamız yenilendi. Okulumuz şu dakika eğitim öğretime hazır ağıl getirildi. Öğrencilerimizi bekliyoruz.” diye niteleyerek konuştu.

Share: