Yekpare Karye Sen Kalabalık Şubesi Başkanı Zekayi Sağra: “Bu Rakamlar Revize Edilmezse Fındık Bahçelerinden Sesimizi Yükselteceğiz”

Tamam Üretici Ferasetsiz Sendikası (TAM KARYE SEN) Cıvıl Cıvıl Şubesi Başkanı Zekayi Sağra, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın 54 TL kendisine açıkladığı fındık alım fiyatının azade piyasada 42 TL’ye kadar düşeceğini belirterek, “Bu rakamlar önümüzdeki günlerde düzeltilmiş edilmediği takdirde fındık bahçelerimizden sesimizi yükselteceğiz… Bu şekilde bitmeme ederse önümüzdeki günlerde meydanlara ineceğiz” dedi.

KÜL KARYE SEN Kargaşa Şubesi Başkanı Zekayi Sağra, Kalabalık’daki benzeri fındık bahçesinde zaman yaptığı açıklamada, Reisicumhur Erdoğan’ın 54 TL yerine açıkladığı fındık kurum fiyatına aksülamel gösterdi. Sağra, şunları söyledi:

“Recep Tayyip Erdoğan marifetiyle 54 lira kendisine açıklanan fındık fiyatları, tıpkısı bölüm geçmeden 52 liraya indirildi. Değme tip manipülasyonu kullanarak yapılan bu izah, başıboş piyasada 42-43 TL kabilinden rakamların dönmesi, fındık üreticisinin bu yılda acun azık ve ekincilik tekellerinin marabası olacağı anlamına gelir ki bunun üreticiler tarafından akseptans edilebilir bire bir tarafı yoktur. Bu rakamlar önümüzdeki günlerde revize edilmediği takdirde fındık bahçelerimizden sesimizi yükselteceğiz. Önümüzdeki günlerde bu fiyatların fındık üreticisinin sefaletini haddinden fazla elan derinleştireceğini biliyoruz. Ülkeyi yöneteneler marifetiyle bu fiyatların rötuşlu edilmesini çabucak istiyoruz. Bu şekilde devam ederse önümüzdeki günlerde meydanlara ineceğiz.”Share: