Meteoroloji’den Gün Doğusu Karadeniz’deki 4 İl İçin Kuvvetli Yağmur Uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin’de yarın amacıyla akva yağış beklendiğini duyurdu. Meteoroloji’den yapılan açıklamada dört toprak amacıyla “Sel, feyezan, yıldırım, toprak kayması, yerel dolu yağışı, bodur süreli sıkıntı ve ulaşımda aksamalar kabilinden olumsuzluklara alın dikkatli ve müdebbir olunması gerekmektedir” uyarısı yapıldı.

Hava Bilgisi Genel Müdürlüğü, Maşrık Karadeniz kıyılarındaki illerde yarın için akva yağış uyarısında bulundu. Hava Bilgisi’den yapılan izah şöyle:

“Yapılan son değerlendirmelere bakarak, yarın (Alışveriş) sabah ilk saatlerden itibaren Gün Doğusu Karadeniz kıyılarında görülecek bora ve gök gürültülü bora yağışların, Giresun’un şark, Trabzon’un gün batısı ve doğu ilçelerinde akva (25-60 kg/metrekare), Rize çevrelerinde çok kuvvetli ve dokunaklı (60-110 kg/metrekare),  Artvin’in ağız kesimlerinde kayran kayran begayet (110 kg/metrekare eğin) olması beklendiğinden dominant, seylap, sebep, toprak kayması, evcil mahmul yağışı, gelişmemiş devamlı sıkıntı ve ulaşımda aksamalar kadar olumsuzluklara cebin tetik ve tedbirli olunması gerekmektedir.”

Share: