Üç yıl ilk başladığı judoda Balkan Şampiyonası’na çıkacak

Kestirmece 3 yıl ilk başladığı judoda kısa sürede kendisini geliştirerek Türkiye ikincisi olan 12 yaşındaki Ahmet Beşaltı, katılacağı Minikler Balkan Şampiyonası’nda madalya koparmak için antrenmanlarını kırıcı benzeri şekilde sürdürüyor.

Türkiye Judo Federasyonu eliyle hayata geçirilen “Judoyla spora başla” projesi kapsamında Şanlıurfa’de planlı kursa katılan Beşaltı’nın hayatı değişti.

Bu branşta kendisini geliştiren Beşaltı, katıldığı müsabakalarda mehabetli dereceler kazandı. 22-24 Orak Ayı’üstelik Afyonkarahisar’bile planlı Spor Göt Minikler Türkiye Şampiyonası’nda 50 kiloda Türkiye ikincisi olan Ahmet Beşaltı, 24-25 Eylül’de Bosna Hersek’te düzenlenecek Balkan Şampiyonası’nda Türkiye’yi kumar etme hakkı elde etti.

Antrenörü İbrahim Halil Durna nezaretinde Haliliye Belediyesi Spor ve Hayat Merkezi’nden çalışmalarını sürdüren Beşaltı, Balkan Şampiyonası’nda basamak çalmak istiyor.

Ahmet Beşaltı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yoz yaşlardan itibaren bağlam duyduğu judoyu çokça sevdiğini ve bu sporda kendisini geliştirmek üzere çetin çabalama harcadığını belirtti.

Antrenmanlarını disiplinli bire bir şekilde sürdürüp, çokça çalıştığını anlatan Beşaltı, “Kestirmece 3 sene geçmiş İbrahim Halil Durna Hoca’mın yönlendirmesiyle judoya başladım. Gücük sürede kendimi geliştirdim. Katıldığım lehçe organizasyonlarda ve Türkiye Şampiyonası’nda madalyalar aldım. Temmuz ayında Afyonkarahisar’bile planlı Minikler Türkiye Şampiyonası’nda 50 kiloda ikinci sırayı elde ettim. 10 maaş tıpkısı çalışmanın arkası sıra şampiyonada kademe aldım ve haddinden fazla mutlu oldum. 24-25 Eylül’de Bosna Hersek’te düzenlenecek Balkan Şampiyonası’na katılacağım. İnşallah oradan birlikte madalyayla dönerim. Disiplinli tıpkı şekilde çalışmalarıma bitmeme ediyorum.” diye konuştu.

Durna: “Çokça kudretli ve disiplinli benzeri sporcu”

Antrenör İbrahim Halil Durna, Ahmet Beşaltı’nın mufassal zamandır hazırlandığını ve namına çokça güvendiğini belirtti.

Antrenmanlara aksatmadan bitmeme ettiklerini dile getiren Durna, “Ahmet, çok pinti bire bir çalışmanın ardından kilosunda Türkiye ikincisi oldu. Bizi mutlu etti ve gururlandırdı. Kendisiyle 3 sene evvel tanıştık. Haddinden Fazla liyakatli ve disiplinli tıpkısı sportmen. Demin Bosna Hersek’te düzenlenecek Balkan Şampiyonası’nda katılacak. Çalışmalarımız devam ediyor. Hedeflerimizde Balkan, Avrupa ve dünya şampiyonlarından merhale yazmak var. Kendisini çok güveniyoruz. İnanıyoruz kim çok yetişkin başarılar ele edecek.” ifadelerini kullandı.

Share: