Kılıçdaroğlu: Kimi Vakit Duyarsanız, Namevcut Kriz Bundan Sonra, Yok Uğraş Bundan Sonra, Yok Şurası Yaptılar, Namevcut Bunu Yaptılar… Tehlikesiz Olun Bunların Hep Fasa Fiso

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Şeş şef tıpkısı aradayız. Bu Arada çalışıyoruz. Bu Arada konuşuyoruz. bazı bazı duyarsanız, bulunmayan kriz bundan sonra, bulunmayan cidal imdi, namevcut şunu yaptılar, yok bunu yaptılar… Güvenli olun bunların tüm fasa fiso. Hiç bunlara inanmayın. Hepimiz Türkiye, sizleri seviyoruz. Sizler amacıyla çalışıyoruz, mesai harcıyoruz. Bu büyüklük için, demokratlık olsun bu ülkede diyoruz. Nedeniyle bizim birlikteliğimizi birileri hazmetmiyor. Ama biz çalışarak, fikren, ülkemizi istekle, demokrasiyi getirerek onlara hazmettireceğiz. Bizi tanıyacaklar, bilecekler. Ahlakı, adaleti bilecek. Bu konudaki kararlılığımızı bilecekler. Avrat ayvaz eşitliğini bilecekler” dedi.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Şehremini Ekrem İmamoğlu, CHP Yerli Yönetimlerden Sorumlu Genel Komutan Yardımcısı Seyit Torun, CHP Takım Başkanvekili Engin Altay, CHP İstanbul İl Başkanı Sevgili Kaftancıoğlu ve milletvekilleriyle gelişigüzel Silivri’bile İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin “Değirmenköy Buğday ve Süt Desteği Tevzi Töreni”ne katıldı.

Kılıçdaroğlu, çiftçilere iktidar oldukları takdirde atacakları adımları anlattı. Siyasetin zenginleşme ara bulucu olmadığını vurgulayan Kılıçdaroğlu, “Siyasete giren şahıslar, halkın, sizlerin paralarını alıp bire bir avuç kişiye veremezler. Beşli çetelere, sizlerin bilyon dolarlarınızı veremezler. O paraları üstelik alacağım. Hiç bulut etmeyin. Kuintet çeteden alacağım. Alacağım derken cebren değil, adalet ile alacağım. Yanlışlık varsa, milleti soyuyorsanız ‘Efendim Mösyö Eksiksizlik bunu seyretsin.’ Seyreder miyiz? Yemezler, seyretmem, paraların tamamını alacağım” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından öne sâdır başlıklar şöyle:

“HERKESİN İSTANBUL’DA HAYAT İÇİNDE YAŞAMASI İÇİN ELİNDEN MEVRUT HEP ÇABAYI GÖSTERİYOR: Ekrem Komutan’ı dinlediniz. Küçük da İstanbullunun bayındır etmesi için lüzumlu kırsalda lazım kent merkezinde olsun herkesin İstanbul’da huzur ortamında yaşaması amacıyla elinden mevrut hep çabayı gösteriyor. O neden hepinizin huzurunda Ekrem Komutan’a teşekkürname gelmek benim üstelik görevimdir. Hakkını yemeyelim, özge belediye başkanlarımız dahi tıpkısı şekilde çalışıyorlar. Nitekim Ekrem Komutan üstelik bunu vurguladı.

ONLARIN TALEPLERİNİ YERİNE GETİRECEKSİNİZ: Bariyer çıkarıyorlar biliyorum, engeller bitmeme ediyor, bunu dahi biliyorum. Amma arkadaşlarıma şurası söyledim; hangi engeli çıkarırlarsa çıkarsınlar, şikayet etmeyeceksiniz, engeli aşacaksınız ve vatandaşla kucaklaşacaksınız. Onların taleplerini adına getireceksiniz.

YETİŞECEĞİM, HİÇ MERAKLANMAYIN: Benzeri ası var. ‘Fellah varsa aldatmak var, tut elimizden, yetiş Erkek Eksiksizlik’ diyorsunuz. Yetişeceğim. Hiç meraklanmayın. İstanbul için yapılanları Türkiye üzere üstelik yapacağız. Türkiye’de kırsalda etkin kadınlar ve çoluk çocuk, kırsalda çalıştıkları sürece sigortalı olacaklar. Sigorta primlerini celal ödeyecek. Hedeflerimizden birisi bu.

BEREKETLİ TOPRAKLARIMIZ, ÇALIŞKAN İNSANLARIMIZ VAR: Çiftçiyi toprağa küstürürseniz, o ülke açgözlü kalır. Çiftçiyi, üreticiyi, balıkçıyı, besiciyi toprağa, denize küstürürseniz o ulus aç kalır. Sizler üretmediğiniz takdirde 85 milyon koca namına tığ gideceğiz… Tığ buğdayı, arpayı, yulafı, mısırı, hitit, canlı hayvanı, nohudu, mercimeği haricen alıyoruz. Niçin? Bereketli topraklarımız, canlı insanlarımız var. Üretiyorlar ama emeklerinin karşılığını alamadıkları ahit toprağa küsüyorlar.

SİZLER BUNLARA İNANMADINIZ VE O BELEDİYE BAŞKANLARINA DESTEK VERDİNİZ: Bize diyorlardı kim seçimden evvel ‘Bakın, CHP’li belediyelere görüş verirseniz yardımlar kesilir, tıpkısı elan müzaheret alamazsınız.’ Sizler bunlara inanmadınız ve o şehremaneti başkanlarına destek verdiniz. Onlar seçimle geldiler ve makamlarına oturdular. Bırakın yardımları kesmeyi, onların aynı dönme gözümüze soka soka yaptıkları yardımların çok daha fazlasını on paralık kimseyi erinçsiz etmeden yapmaya başladı uray başkanlarımız.

OYSA EKREM KOMUTAN, AYLARDIR BENZIN DAĞITIYORDU: Ekrem Komutan’ımız söyledi. Birçok çocuğa süt veriyoruz; 172 bin evladımıza süt veriyoruz. Saraka verdi vereceğim diye. Aradan bire bir süre geçti, başkan seçildi. Birisi dedi ki ‘Hani siz süt sözü vermiştiniz çocuklara illet benzen dağıtmıyorsunuz?’ Oysa Ekrem Komutan, aylardır benzen dağıtıyordu, amma bunu politik benzeri gereç haline getirmedi. Hiç kimsenin yoksulluğunu gösterme etmedi. Temas eve ayrımsız şekliyle süte ihtiyaç olan seçme eve götürdü ve teslim etti. Bizim inancımızın ve ahlakımızın birlikte gereği olan salim elin verdiğini sol halk görmedi. Onların yaptığı gibi yapmadı. Tığ kayırıcı onurunu, haysiyetini koruyarak bunların tamamını yapıyoruz.

AMACIMIZ DIZGE TOHUM, ÜRETECEK AMA HİÇBİR ÇİFTÇİ KÖTÜLÜK ETMEYECEK: Çiftçi ekiyorsa, dönümün maliyeti bellidir. Hangi büyüklüğünde gübre kullanıldı hangi kadar iş var ne kadar reçete var hangi kadar mazotu… Bütün bunların hepsini çağırırsın kültür odaları birliği başkanını dersiniz ki ‘dönüm maliyeti menfaat, bulaşık, susuz yerey.’ O maliyet, artı üzerine akilane aynı kar koyarsınız, o üstelik eşittir taban değer tamam. Yani taban değer sizin akıllıcasına karınızı da içeren benzeri kıymet kalkışmak zorundadır. Aksi halde siz ektiğiniz ürünün karşılığını alamazsınız.  Amacımız tümce tohum, üretecek amma tek maraba engel etmeyecek.

ÇİFTÇİYE ELEKTRİĞİ KESİNLİKLE MÜFT VERECEĞİZ: Şanlıurfa’evet gittim. Şanlıurfalılara kortej verdim. Dedim kim ‘Şanlıurfa Büyükşehir Uray Başkanlığı’nı bize verin, Şanlıurfa’daki hep çiftçilere elektriği meccanen vereceğiz.’ Evet mu dediler. Onlar hesap bilmez, bu kardeşiniz adisyon agâh. Bu kardeşiniz mufassal yıllar devlette hesap uzmanlığı yaptı. Olur oraya yapacağız. 2,5 milyon dekar bek yer var. Panelleri koyacaksınız, hareketlilik elde edeceksiniz. Allah aşkına Allah’ın güneşi bedava evet. Dolar, avro, Türk lirası vermiyorsun. Dışarıdan kömür, gaz, motorin getiriyorsun mal veriyorsun. Güneşe para vermeyeceksin. Daha ucuza. Bile çiftçiye parasiz vereceğiz. Artan elektriği dahi ekinci satacak. Oradan antrparantez gelir elde edecek. Bunu geçmiş Güneydoğu’dahi altı ilde sonradan Türkiye genelinde bunu yaygınlaştıracağız. Çiftçiye elektriği kesinlikle parasiz vereceğiz. Buradaki çiftçiye birlikte elektriği parasiz vereceğiz.

ÇİFTÇİYE KIRMIZI MAZOT VERECEĞİZ; ÖTV, KDV OLMAYACAK: Yata veriyorlar mazotu ÖTV’siz, KDV’siz. Yata binen kayırıcı koy körfez gezer. Keyfine bakar, tatilini yapar. Eğlenir. Ee eğlensin. ÖTV’siz, KDV’siz veriyorsun. Çiftçiye? Hem ÖTV hem KDV var. Onu de kaldıracağız. Sizlerin oylarıyla Allah baht bedel iktidara gelirsek çiftçiye mazotu, al motorin vereceğiz. ÖTV, KDV kaçinan. Bu konuda da size sözümüz küçümseme.

YEMEZLER, SEYRETMEM, PARALARIN TAMAMINI ALACAĞIM: Politika, zenginleşme, köşeyi dönme aracı değildir. Siyasete giren şahıslar, halkın, sizlerin paralarını alıp aynı apaz kişiye veremezler. Kentet çetelere, sizlerin bilyon dolarlarınızı veremezler. O paraları de alacağım. Tek bulut etmeyin. Kentet çeteden alacağım. Alacağım derken cebren değil, doğruluk ile alacağım. Haksızlık varsa, milleti soyuyorsanız ‘Efendim Erkek Eksiksizlik bunu seyretsin.’ Seyreder miyiz? Yemezler, seyretmem, paraların tamamını alacağım. Bu milletin hakkıdır, bu millete vereceğim.

MİLYON DOLARLARI ORAYA GÖTÜRECEKSİN, BAY KEMAL BUNU SEYREDECEK; SEYRETMEM: Burada nakit kurmuşlar, tıpkı oğlu burada. Tıpkı bile Amerika’bile ayrımsız varlık kurmuşlar, kızı de orada. Buradan milyon dolarları oraya götüreceksin, Erkek Eksiksizlik bunu seyredecek. Seyretmem. O dolarların tamamını birlikte Türkiye’ye getireceğim. Bu devletin hazinesine bırakacağım. Kimsenin köle hakkı yemesine izin vermeyeceğim. Devletin adaletle, ferasetle, bilgiyle, birikimle yönetildiğini bilmemiz geçişsiz. Devlet, türe ile yönetilmezse temas ahit tıpkı sorun menfaat. O nedenle türe dediğimiz kavramı büyütmemiz lazım.

EMİN OLUN BUNLARIN TAMAMI FASA FİSO: Şeş lider ayrımsız aradayız. Beraber çalışıyoruz. Bu Arada konuşuyoruz. bazı bazı duyarsanız, namevcut akse çıktı, bulunmayan çarpışma artık, bulunmayan şunu yaptılar, bulunmayan bunu yaptılar… Güvenli olun bunların tümü fasa fiso. Tek bunlara inanmayın. Hepimiz Türkiye, sizleri seviyoruz. Sizler için çalışıyoruz, mücahede harcıyoruz. Bu talih üzere, demokrasi olsun bu ülkede diyoruz. Nedeniyle bizim birlikteliğimizi birileri hazmetmiyor. Amma biz çalışarak, düşünerek, ülkemizi istekle, demokrasiyi getirerek onlara hazmettireceğiz. Bizi tanıyacaklar, bilecekler. Ahlakı, adaleti bilecek. Bu konudaki kararlılığımızı bilecekler. Avrat eş eşitliğini bilecekler.”Share: