Trump malikanesinin basılması sonrası sorgulanacak

Sakat KUL Başkanı Donald Trump’ın, Florida’ki evine Federal Soruşturma Bürosu (FBI) baskınından sonra varlıklarının değerleri konusunda açılan anket neticesinde, New York Başsavcılığında ahit altında anlatım vereceği bildirildi.

“Truth Social” ismini verdiği toplumsal medya uygulamasından izah özne Trump, “ferda rasist New York Başsavcısını göreceğini ve ÇAKER tarihindeki yer iri cadı avının sürdüğünü” belirtti.

Trump, mülklerinin değerleri konusunda açılan soruşturma kapsamında kasem altında sorgulanacağını doğrulayarak “Iri şirketim ve ben temas taraftan saldırıya uğruyoruz. Muz cumhuriyeti!” ifadesini kullandı.

Açıklama, Trump’ın Florida’daki Mar-A-Lago malikanesinin esbak Federal Anket Bürosu (FBI) ajanlarınca basılmasının peşi sıra geldi.

Dava süreci

New York Başsavcısı Letitia James, Trump Organization isimli şirkete ilişik gökdelenler ve golf sahaları gibi varlıkların değerinin on yıldan çok süredir finansal tablolarda yanlış yansıtıldığını sav ettiği soruşturma kapsamında Trump ve çocuklarını tabir vermeye çağırmıştı.

Trump ve avukatları her seferinde karara itiraz etmiş, başsavcılığın istediği belgelerin kendilerinde bulunmadığını beyan etmişti.

Mufassal tıpkısı süreç sonrasında iki hafta önce, New York Eyalet Temyiz Mahkemesi soruşturmayla ilişik Trump’ın mahkemeye gelerek anlatım vermesi gerektiği kararını onaylamıştı.

Bir dolaşma sonraları dahi federal bir hâkim, Trump’ın, James’in kendisi karşı yürüttüğü soruşturmayı bastırmak amacıyla yargı tenzil girişimini huysuz yanıtlamıştı.

Trump: FBI, Florida’daki evimi bastı

 

Ultra varlıklı Trump, ülkü düzenlemek üzere dünyalık istedi

 

Trump: “Yine fora etmek zorunda kalabiliriz”

 

Share: