Sevimli bisikletle çocuklara rüya koyulmak üzere Türkiye turuna imdi

Adana’dahi 6 yaşındaki oğlu Yüksek Utku’yu akıl tümörü nedeniyle kaybeden gazeteci Eksiksizlik Yücel, töz göze ve uzuv başına özen temizlemek amacıyla Adana’dan, Çanakkale’ye 41 kentten geçerek bisikletle müracaat etmek amacıyla yola daha çok. Bisikleti çalınan Yücel, emanet aldığı bisikletle çocuklara düş olmayı hedefliyor.

9 yıl ilk oğlu Mualla Utku’yu hatır tümörü nedeniyle kaybeden Eksiksizlik Yücel, evladından bilahare hayatını sökel çocukların tedavisine adadı. Lösemi hastalarının tedavisi, töz hücre ve organ başına özen örtmek üzere bisikleti ile 4’ncü misil Türkiye turuna çıkan Eksiksizlik Yücel, Adana’dan, Çanakkale’ye kadar 41 kentten geçerek kısaca 7 bin kilometre kaide çevirecek.

Geçen Temmuz ayında lösemili çocuklara düş dağıttığı ‘Maviş’ adını verdiği bisikleti çalınan Yücel, bu misil bile hayat aldığı bisikletle çocuklara rüya olmayı hedefliyor.

Yücel, yolculuğu süresince vatandaşları bilgilendirip sivil sosyete kuruluşları ile görüşmeler yapacak. Hakikat hücre ve nefes bağışı üzere bulduğu donörleri Türk Kızılayına yönlendirecek olan Yücel, onkoloji hastanelerinde otama gören çocukları da mülakat ederek onlara oyuncaklar dağıtacak. Bisikletine yüklediği dinlenme kampı malzemeleri ve oyuncaklarla yola çıkan Yücel’in evvel durağı Osmaniye olacak.

Ağrı Dağı’na de tırmanacağını söyleyen Yücel, burada Türk Bayrağı açıp kan kanseri için özen çekecek.

Yol rotasıyla ilgili bilgelik veren Eksiksizlik Yücel, “Kaynak hücre ve örgen bağışı konusunda sosyal duyarlılığı arttırmak amacıyla Türkiye turuna çıkıyorum. Şehir şehir gezerek insanlara köken hücre ve örgen bağışının önemini anlatacağım. Hastanelerde ilik nakli bekleyen torunlar ve yetişkinler var. Bu kişilerin hayata tutunabilmesi üzere hakikat hücre nakline ihtiyaç var. İnsanlar, Kızılay’a koku örneği vermesiyle önce adımı atmış olacak. Kul daha eski yıllarda olduğu üzere bu yılda Adana’dan başlayarak şehir şehir gezeceğim” diyerek konuştu.

Adana Barosu’na kayıtlı avukatlar bile Yücel’e destek vererek bisikletleriyle kentten uğurladı. – ADANAShare: