Reisicumhur Erdoğan, Balkan turunun ilk durağı Bosna Hersek’e gitti

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan, hususi tayyare “DEVIR” ile TSİ 10.50’de, Balkan turunun evvel durağı Bosna Hersek’e cereyan etti.

Erdoğan’ı, Esenboğa Havalimanı’ndan, Reisicumhur Yardımcısı Fuat Oktay, Ankara Valisi Vasip Delimsirek ve farklı yetkililer uğurladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Sanayi ve Uygulayım Bilimi Bakanı Mustafa Varank, Ekincilik ve Orman Bakanı Birim Kirişci, Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Ulaştırma ve Enfrastrüktür Bakanı Adil Karaismailoğlu, AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, DÜRÜST Fırka Genel Başbuğ Yardımcısı ve Tümen Sözcüsü Ömer Polat, YANLIŞSIZ Fırka Genel Komutan Yardımcısı Efkan Ala, DÜRÜST Parti Genel Eşkal Eş Kolları Başkanı Ayşe Keşir, Kült İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehabetli Erbaş, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Güçlük, Savunma Sanayii Başkanı İsmail Çipo, Yükseköğretim Müesses Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar da Bosna Hersek’e gitti.

Share: