Reisicumhur Erdoğan, Bosna Hersek’e geldi

Türkiye Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan, resmi temaslarda bulunmak üzere hususi uçak “CEVELAN” ile Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’ya geldi.

Erdoğan, Saraybosna Arsıulusal Havalimanı’nda, Bosna Hersek Dışişleri Bakanı Bisera Turkoviç, Saraybosna Büyükşehir Belediye Reisi Benjamina Kariç, Cumhurbaşkanlığı Umumi Sekreteri Zaran Djeriç, Cumhurbaşkanlığı Tören Düzeni Müdürü Beba Pavloviç, Genelkurmay Başkanı Senad Masovic, Türkiye’nin Saraybosna Büyükelçisi Mecbur Babür Cerbezeli ile Saraybosna Büyükelçiliği görevlileri marifetiyle karşılandı.

Cumhur Reisi Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hars ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Milli Defans Bakanı Hulusi Akaret, Uran ve Uygulayım Bilimi Bakanı Mustafa Varank, Ekincilik ve Orman Bakanı Birim Kirişci, Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Eriştirme ve Altyapı Bakanı Adaletli Karaismailoğlu, AK Öğür Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, DOĞRU Öğür Umumi Komutan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Polat, DOĞRU Öğür Genel Başkan Yardımcısı Efkan Alabalık, DOĞRU Fırka Genel Eşkal Eş Kolları Başkanı Ayşe Keşir, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Şanlı Erbaş, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Tartı, Savunma Sanayii Başkanı İsmail Çipo, Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar da Bosna Hersek’e geldi.

Erdoğan, Bosna-Hersek Oran Başkanlığı Konseyi üyeleriyle baş başa ve heyetler arası görüşmeler gerçekleştirdikten sonra ortak basın toplantısına katılacak. Cumhur Reisi Erdoğan, Bosna-Hersek Kerem Başkanlığı Konseyi vasıtasıyla onuruna verilecek resmi öğle yemeğine katılmasının arkası sıra Bosna-Hersek Temsilciler Meclisi ve Bosna-Hersek Halklar Meclisi Başkanlık Divanları Üyelerini kabul edecek.

Cumhur Reisi Erdoğan, Bosna-Hersek’in önce Cumhur Reisi Aliya İzzetbegoviç’in kabrini ve Bosna-Hersek İslam Birliği (Başkanlık) yıpranmamış binasını ülfet ettikten sonraları İş Forumu’na katılacak.

Share: