Perhiz yapanlar özen! Fasılalı oruç yavaş yavaş ölüme götürüyor

Adından üstelik anlaşılacağı kabil Fasılalı oruç diyeti, oruca çok benzer. Bir Tane farkı yemek yemediğimiz saatlerde kalorisi olmayan sıvıları bezdirmek. Bu diyette günün belli başlı saatine büyüklüğünde hemen kalorisiz sıvılar tüketip belli başlı saatlerde de istediğiniz kadar tagaddi halini sıklıkla görüyoruz.

TAM DÜNYADA FARKLI UYGULAMALARI VAR

Fasılalı orucun tamam dünyada değişik uygulamaları var. Zaman ortamında 8 saat açlıktan 24 saatlik açlığa büyüklüğünde çıkabiliyor bazı yerlerde bu saatleri da aşabiliyor. Aralıklı oruç, henüz ilk apansız aşkın hastalık riskinin azalmasıyla bile ilişkilendirildi. Mıhlı yerine adlandırılan bu perhiz şekliyle alakadar Amerika’de ezber bozan tıpkısı araştırma gerçekleşti.

ÖĞÜNLERİ YANILMAK AHIRET YOLCULUĞU RİSKİNİ ARTIRIYOR

Son çalışmaya bakarak kahvaltıyı yutmak duygu hastalıklarından yitme riskini artırdığı, öğle yemeği yahut kahvaltıyı kaçırmanın ise kamu nedenlere merbut ahiret yolculuğu riskini artırdığı görüldü. Araştırmacılar, insanlar antrenman yapsa, sağlıklı beslense ve seyrek sigara evet dahi etil alkol kullansa üstelik sonuçların tıpkısı olduğunu tez ediyor.

HÜCRELER UYMAZLIK GÖREBİLİR

Uzmanlar, espaslı oruç yapanların genellikle bir tane seferde elan çok yiyecek tükettiklerini ve bunun üstelik zamanlar hücrelere engel verebileceğini söylüyorlar. Fakat araştırma ekibi, değişik yaşam tarzı ve genetik faktörleri eleyemediklerinden bu diyetin er ölümlerde lüks oynadığını değişmez namına hikâyelemek için henüz çok er olduğu konusunda üstelik uyardı.

24 BİN KİŞİNİN VERİLERİ ANALİZ EDİLDİ

Journal of the Academy of Nutrition and Dietetics’te yayınlanan çalışmada araştırma ekibi, KÖLE genelinde 40 yaş üstü 24 bin 11 kişinin verilerini çözümleme etti. Analiz edilen eşhas 1999’dan 2014’e büyüklüğünde süren ve onlara iki yılda ayrımsız diyet, umumi keyif, çor ve ahval için sorular sorulan ulusal düzeyde temsili benzeri ankete filhakika katılmışlardı.

ARAŞTIRMANIN SONUCU TEDİRGİN ETTİ

Katılımcıların yüzde kırkı ortalama adına günde üç öğünden birkaç kemirmek yedi. Sormaca cevapları tıbbi kayıtlarıyla bağlantılıydı. Genel namına, çalışmanın böylece 878’i duygu problemlerinden kaynaklanan 4 bin 175 ölüm meydana geldi.

Share: