Kartal’da “Dem Ver Hayat Ver” sloganıyla planlı çağ bağışı kampanyasına güç bent

Kartal’da “Soluk Ver Avlu Ver” sloganıyla düzenlenen kan bağışı kampanyasına ciddi sargı

İSTANBUL – Kartal Kaymakamlığı vasıtasıyla Kartal Martir Şükrü Bayrakçı İlkokulu’nda “Soluk Ver Hayat Ver” sloganıyla planlı koku bağışı kampanyasına vatandaşlar yavaş deste gösterdi.

İstanbul Valiliğinin öncülüğünde, Kartal Kaymakamlığı ve Türk Kızılay Kartal Şubesi hisse senedi birliğiyle Kartal Martir Şükrü Bayrakçı İlkokulu’nda “Soluk Ver Maltalık Ver” sloganıyla nefes bağışı kampanyası düzenlendi. Programa Kartal Kaymakamı Abdullah Çıpa, Kartal İlçe Güvenlik Müdürü Sinan Dallı, Meslek yönetimi, öğretmenler, veliler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Kurulan nefes bağışı standına vatandaşlar, hastalara imge koyulmak için soluk bağışında bulundu.

“Içki telafi edilemeyecek mecburi bir gerekseme”

Bahis için konuşan Kartal Kaymakamı Abdullah Çıpa, “Içki telafi edilemeyecek zorunlu bire bir ihtiyaç. Ülkemizde ne yazık kim pandemi sonrasında koku bağışı üstüne sıkıntılar yaşandı. Alelhusus kış aylarına girdiğimizde bu sıkıntılar elan üstelik artıyor. Çünkü bir nice can, enfeksiyonel hastalıklardan çevre koku bağışında bulunamıyor. Tığ üstelik bu sıkıntıyı fora etmek yerine Kartal’dahi bu kampanyayı başlattık. Bire Bir gün bizim ihtiyacımız olduğunda “Ben acep zamanında gereğini yaptım mı” diyerek kişi kendimize sormalıyız. O yüzden katiyetle hepimiz kan vermeliyiz. ” dedi.

Koku veren vatandaşlardan Cafer Doğan ise “Kaymakamlığımızın düzenlemiş olduğu bu dem bağışı kampanyasına tınlamalı olarak katılıyorum. Ülkeme vatandaşıma yararlı olmak yerine buradayım. Düzenleyenlere teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Mehmet Turan Çelebi, “Dem atfetmek çok iyi, çok müfit bir öz. Bilcümle beraber ahenkli olarak çağ bağışı yapmamız gerekiyor. Nefes bağışını herkese başvuru ederim. Profesörler birlikte referans ediyor ve soluk vermemiz gerektiğini söylüyorlar.” diye niteleyerek konuştu.

Öte yandan okul öğrencileri Ilçebay Çıpa’i takım eşliğinde karşıladı.

Share: