BAÜN Tıp Fakültesi Radyoloji Ana Bilgelik Dalı ulusal düzeyde akredite edildi

Balıkesir Üniversitesi (BAÜN) Tıp Fakültesi Radyoloji Temel Fen Dalı, Türk Radyoloji Iktidar Kurulundan “Türk Radyoloji Liyakat Belgesi” aldı.

Türk Işın Bilimi Yeterlilik Oturmuş, henüz geçmiş üstelik 2019 yılında akredite olan Işın Bilimi Esas Vukuf Dalı’na bu yıl yaptığı ziyarette, uzmanlık eğitimi, bu amaçla gerçekleştirilen ilmî faaliyetler, kâin radyolojik cihazlar ve klinik fiziki koşullar çerçevesinde değerlendirmeye bağımlı tuttu. Değerlendirmenin ardından temel vukuf dalı yeniden akredite klinik olarak tescillendi.

Geçerlilik süresi 5 sene olan “Türk Radyoloji Liyakat Belgesi”, 43. Ulusal Türk Işın Bilimi Kongresi’nde, BAÜN Tababet Fakültesi Işın Bilimi Temel Veri Dalı Başkanı Prof. Dr. Bahar Acılı Keyik’e sunma edildi.

Tıp Fakültesi Işın Bilimi Ana Marifet Dalı Başkanı Prof. Dr. Baharat Yanık Keyik, konuyla ilişkin yaptığı açıklamada, BAÜN Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş’un sürecin her çabucak kendilerini desteklediğini bildirdi.

Keyik, uygulanan millî ve uluslararası standartlara akla yatkın yetişek programları ile Tababet Fakültesi öğrencilerinin eğitimleri ile işın bilimi eksperlik eğitimlerinin belirli aynı kalitede tutularak mesleksel yetkinliğe eş etibba yetiştirilmesinin ana bilgelik dalı tedris üyeleri tarafından önemsendiğini belirtti.

Bu sayede bulundukları yerlerde yüksek kalitede bakım çerçevesinde icraat gerçekleştirebilecek iri etibba çıkışlı edebileceklerini vurgulayan Keyik, bulunan şartlar çerçevesinde birçok güzel ve nazik Tababet Fakültesinin Işın Bilimi Ana Fen Dalları ile millî düzeyde akredite olmaktan bahtiyarlık duyduklarını kaydetti.

İlerleyen süreçte, analog domuzuna gelişmelerin Tıp Fakültesi bünyesinde artarak devam edeceğine inandığını belirten Prof. Dr. Bayar Üzüntülü Keyik, “Esas Haber dalına bağ ve desteklerini esirgemeyen başta Rektörümüz kalkmak için, Dekanlığımıza ve Başhekimliğimize teşekkürname ederiz.” ifadesini kullandı.

Share: