Msb: Suruç Hududundaki Bazuka Tacizinde 1 Er Şehit Oldu, Bölgedeki 12 Yıldırıcı Süreduran Ayla Getirildi

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Şanlıurfa’nın Suruç ilçesi hududunda, teröristlerin roketatarla yaptığı taciz atışında Sözleşmeli Er İsmet Aybek’in martir olduğunu, bölgedeki 12 terörist tembel kuzuluk getirildiğini açıkladı.

MSB’nin sosyal medya hesabında bugün yapılan açıklamada, Suruç hududunda, roketatarla yapılan taciz atışında benzeri askerin şehit olduğu ve bir askerin yaralandığı, bölgedeki 12 teröristin ise etkisiz ağıl getirildiği bildirildi. MSB’nin açıklaması şöyle:

“Suruç/Şanlıurfa hududunda 18 Eylül 2022 tarihinde teröristlerce yapılan bazuka tacizi sonucunda, alp zırh arkadaşımız Ulaştırma Kontratlı Leşker İsmet Aybek şehit ergin, benzeri kahraman zırh arkadaşımız da yaralanmış ve derhal hastaneye atıf edilerek tedavisine başlanmıştır.

Bölgede tayin edilen hedefler derhal dağ altına münfail, bölgede evvel belirlemelere göre 12 yıldırıcı işsiz ağıl getirilmiştir. Bölgede operasyonlar bitmeme etmektedir.

Bizleri yoğun aynı dokunaklı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden muazzez şehidimize Allah’tan yağmur; elim ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile kişizade milletimize başsağlığı ve sabır, gaileli silah arkadaşımıza ivedi şifalar dileriz.”Share: