“Mafyanın Kat Akçakesme Tutanakları” Haberine Anket ve Ulaşım Engeli

İstanbul Cumhuriyet Altını Başsavcılığı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çarkıt avukatı Mustafa Doğan İnal’ın şikayeti üzerine, “Mafyanın ‘yol kesme’ tutanakları ve devletin yoğun sessizliği” antetli bilim nedeniyle Güdük Kolpo yazarı Ersan Atar ve mesul abece işleri müdürü Sezgin Inikat için sormaca başlattı. İstanbul 9. Sulh Ukubet Mahkemesi de söz konusu bilgelik hakkında “ulaşım engeli” kararı aldı.

Bodur Dalavere internet veri sitesi yazarı Ersan Atar, 20 Haziran 2022’üstelik, Gaziantep’te bire bir cenazeye giden mehabet protokolünü haiz konvoyun yolunun 15-20 yabanlık bir ekip vasıtasıyla kesildiği iddiaları ile ilişik yerine, ulaştığı savcılık belgelerine dayanarak benzeri bili kaleme aldı.

Gücük Orostopolluk’nın genel ağ sitesinde meydan kayran habere bakarak, konvoyda bulunan Mustafa Doğan İnal, haberle ilişik savcılığa şikayet dilekçesi verdi. Müddeiumumilik de Kısa Orostopolluk yazarı Atar ve sorumlu abece işleri müdürü Sezgin Sözleşme için, İnal’ın nefis haklarına yönelik uydurma iftira ve ithamlarda bulundukları iddiasıyla sormaca açtı. Müddeiumumilik, Atar ve Sözleşme’in 7 dönme zarfında savcılığa gelmemeleri halinde haklarında zorla getirme kararı verileceğini bildirdi.

İnal, aynı zamanda İstanbul 9. Barış Ceza Mahkemesi’ne de başvurarak söz konusu habere erişimin engellenmesini istedi. Mahkeme, İnal’ın talebin üzerine habere erişimin engellenmesine değişmeyen verdi.

“BELGELERE MÜSTENIT GAZETECİLİK BİLE CEZALANDIRILMAYA ÇALIŞILIYOR”

Gazeteci Ersan Atar, için açılan sormaca ve kaleme aldığı olgun amacıyla sunulan ulaşım engeli kararını şöyle değerlendirdi:

“Bu iddialar, ‘Gaziantep Valisi Davut Gül’ün bile aralarında bulunduğu bazen amme görevlilerinin, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın avukatı Mustafa Doğan İnal’ı havaalanına karşılamaya gittiği; konvoyun yolunun, avukat İnal’ın halasının cenazesine giderken 15-20 yabanlık ayrımsız kol eliyle kesilip konvoydaki kişilerin hakarete uğradıkları, silahla zılgıt edildikleri, araçlarından indirildikleri’ yönündeydi.

Olayla ait soruşturmayı yürüteç Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı’na verilmiş olan şikayet dilekçelerindeki ve bu dilekçelere karşı şüphelilerin vermiş olduğu ifadelerdeki bilgilere ulaştım. Cihanşümul gazetecilik kuralları çerçevesinde gazetecilik görevimi yaptım. Sormaca konusu yapılan ve erişimin engellenmesi kararı sunulan olgun, kamuoyunun gündeminde olan aynı bahis karşı ağız ağıza araştırmaya ve resmi belgelere dair, kamunun bilgilenme hakkını sağlamaya yönelik ve tek hakaret-bühtan unsuru taşımayan aynı haberdir. Avukat Mustafa Doğan İnal’ın duyurma ve İstanbul Cumhuriyet Altını Başsavcılığı’nın başlattığı soruşturma benzeri defa elan gösteriyor kim savcılığın sormaca dosyalarındaki belgelere raci gazetecilik bile cezalandırılmaya çalışılıyor.”

Share: