Erol Bulut: Hedefimiz Hatayspor’a karşı galip akmak

Gaziantep FK Teknik Direktörü Erol Endişe, Süper Lig’in 3’üncü haftasında Hatayspor ile oynayacakları maçla ilişik, “Şanlı olan rakibin hangi yaptığından feyiz bizim ne yaptığımız, ne yapacağımızdır. O yüzden çalışmalarımızı ona müteveccih yapıyoruz. İnşallah Hatay deplasmanından umduğumuz sonuçla mankafa döneriz” dedi.

Spor Pupa Süper Lig’in 3’üncü haftasında cumartesi günü deplasmanda Atakaş Hatayspor’un konuğu olacak Gaziantep FK, yaptığı antrenmanla hazırlıklarını sürdürdü. Idman öncesinde Gaziantep FK Ustalık Direktörü Erol Bulut, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Erol Keder, Ankaragücü karşılaşmasında hava sıcaklıklarına karşın takımın dolgunca savaş ettiğini ve maçtan mutlu ayrıldıklarını söyledi.

Yakaladıkları serencam pozisyonları bereketli değerlendiremediklerini ve bu konuda birlikte eksiklerinin konusunda gidildiğini söyleyen Bulut, “Ankaragücü maçında her molekül istediğimiz doğrultuda gitti. Hava hamam ve az buçuk nemliydi. Bu biraz takımı münasebetsiz etkiledi. Alelhusus 70 dakikadan sonradan takıma sonra katılan ara sıra oyuncularımız zorlandı. Ama akıbet itibariyle ihtiyat kulübemiz üstelik zengin olduğu için oyuna giren arkadaşlarımız da görevlerini gür yaptılar. Ankaragücü maçının genelinden memnundum. Sadece yakaladığımız pozisyonlardaki serencam vuruşları, son pasları bereketli yapamadık. Bu noktalara az buçuk henüz çalışmamız geçişsiz. Bunlar ufak detaylar ama bu detaylar karşılaşma kazandırıp karşılaşma kaybettirebilir. Bu detaylara çalışarak inşallah bunlarla imdi karşılaşma yutmak istiyoruz. Serencam itibariyle Ankaragücü maçından umumi anlamda baziçe ve skor anlamında memnunum” diyerek konuştu.”TAKIMI GÜÇLERDİRMEK İÇİN BİRKAÇ TRANSFER DAHA YAPMAYI DÜŞÜNÜYORUZ”Nakil sürecinin sonuna kadar beş altı alinti daha yapmayı hedeflediklerini belirten Bulut, “Transfer döneminde aramıza zihayat ve deneyimli oyuncular kattık. Yeni transferlerimiz adım adım takımı alışarak müddet almaya başlıyor. Beş Altı alinti elan etme düşüncemiz var. Takımda yolları fayrap etmek isteyip da ayrılamadığımız arkadaşlarımız üstelik var. Sonuçta 8 Eylül’e kadar para aktarimi dönemi bitmeme ediyor. Son güne kadar hangi gerekiyorsa yapmaya çalışacağız. Umudumuz isteğimiz elan dolgunca benzeri seviyeye gelebilmek o yüzden gerekeni yapmaya çalışacağız” ifadelerini kullandı.Süper Lig’in 3’üncü haftasında deplasmanda oynayacakları Hatayspor maçını birlikte değerlendiren Keder, sözlerini şöyle noktaladı:

“Hatayspor, güzeşte seneki takımını yüzdelik 90 oranında korudu. Benim bildiğim kadarıyla akıbet oynadıkları pik baktığımızda defansa Vranjes kabil şanlı bire bir alinti yaptılar. El ve birbirini haddinden fazla gür tanıyan ayrımsız takıma alın oynayacağız. Özellikle öz evinde dahi ferah oynayan tıpkısı Hatayspor takımı var. Ama burada yetişkin olan rakibin ne yaptığından artış bizim ne yaptığımız, ne yapacağımızdır. O yüzden çalışmalarımızı ona müteveccih yapıyoruz. İnşallah Hatay deplasmanından umduğumuz sonuçla kafasız döneriz.”Share: