BBP Genel Başkanı Destici, Pasinler Zaferi’nin sene dönümü etkinliğinde konuştu Açıklaması

Iri Bağlantı Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, hem Pasinler Muharebesi’nin hem dahi Pasinler’in Türk tarihinde makro benzeri yerde durduğunu söyledi.

Destici, Erzurum’un Pasinler ilçesinde Pasinler Zaferi’nin yıl dönümü nedeniyle gerçekleştirilen etkinlikteki konuşmasında, teröristlerce Şanlıurfa’nın Suruç ilçesindeki hudut karakoluna düzenlenen saldırıda benzeri Mehmetçiğin martir olduğunu, tıpkı Mehmetçiğin ise yaralandığını hatırlatarak, şehit askere Allah’tan yağmur, yaralı gaziye birlikte Allah’tan felah diledi.

Pasinler Savaşı’nın 974. yıl dönümü etkinliklerine alelhusus akmak amacıyla Erzurum’a geldiğini tamlayan Destici, organizasyonda emeği geçenleri kutladı.

Pasinler Muharebesi’nin, tarihte, Selçukluların, Bizanslılarla yaptıkları, Rum Selçuki Devleti’nin gündüz sahnesinden çekildiği zamana çatışma, aralıklarla 2,5 asra mail bitmeme eden savaşların, evvel şişman meydan savaşı kendisine tarihte yerini aldığını tamlayan Destici, “Hem Pasinler Muharebesi, hem bile Pasinler 1071’üstelik Malazgirt’le Anadolu’nun kapılarını Oğuz’a daima açan balaban zaferin ilk adımı ve önce adımın atıldığı nokta olması dolayısıyla Türk tarihinde çokça cesim benzeri yerde durmaktadır.” dedi.

“Tarihimizle ilgili yeterli araştırmaları yapabildiğimiz, yeterince gelecek nesillere aktarabildiğimiz ve gine tarihimiz üstünde yeterince ve akilane analizler yapabildiğimiz kanaatinde maatteessüf değiliz.” diyen Destici, bu zaferin sonuç 5 yıldır ağır ezgi namına kutlanmasının iri bir rüşvet olduğunu söyledi.

Destici, şöyle bitmeme etti:

“Tıpkı muhasebe yaptığımızda milletimizin gün yolculuğunu, tarihte hangi değerleri oyun ettiğini, kazanırken bittabi tıpkısı fırıldak kurduğunu, kaybederken, geride bıraktığı topraklarda nelerin yerle bire bir olduğunu bilen, aklı başında hiç kimsenin milletiyle onun mazisiyle değerleriyle inançlarıyla kavgalı olmadığını ve olamayacağını görürüz. Lakin mezhebi ya birlikte inancı problemli olanlar tarihin her döneminde ecdada, kültürümüze, inancımıza, imanımıza ve değerlerimize saldırdılar ve saldırmaya devam ediyorlar. Ne kadar saldırırlarsa saldırsınlar, hangi kadar hazmedemiyorlarsa etmesinler, bura Türk ve Mütedeyyin yurdudur. Allah’ın izniyle acun var berenarı da bu böyle olmaya devam edecektir.”

İlginç benzeri ülkede yaşadıklarını tamlayan Destici, “Bazı Bazı Türkiye Cumhuriyeti Devleti kimliği haiz ama Yunan’dan, Ermeni’den yan olan, Malazgirt’e, İstanbul’un fethine, Kıbrıs Sulh Harekatı’na ‘işgal’ diyen, Azerbaycan’ın, yurt toprağı Karabağ’ı kurtarmasına, Türk Silahlı Kuvvetlerinin askerine, polisine, öğretmenlerine, sivillere, bebeklere müteveccih cinayetler işleyen yıldırı örgütleriyle mücadelesine ‘cinayet’ diyen hainlerle alın karşıyayız.” ifadelerini kullandı.

Hiçbir ant hainlerle bile üstelik gelmeyeceklerini vurgulayan Destici, şunları kaydetti:

“Onların, bizim milletimizin evlatları olduklarına tek zaman ihtimal vermedik ve vermiyoruz. Onlar bizden değil ama şurası de bilsinler kim biz bile onlardan değiliz ve katiyen hainlerden yana olmayacağız. Katiyen onlarla bir araya gelmeyeceğiz. Katiyen ayrımsız masaya oturmayacağız. Bu ülkenin milletin, geleceğine kast edenler onlara onlarca insanımızın canına kıyan, PKK terör örgütünün uzantılarıyla tıpkı araya gelenler tıpkı masada olmasa dahi tıpkı hedefe kilitlenmiş olanlar, konuşanlar, görüşenler, seçimlere yönelik eskiden teşrikimesai yapanlar ve yapmayı imgeleme edenler şurası bilsinler kim bu aziz ve temiz Mutekit Türk milleti tabiatıyla zamanı geldiğinde teröristler ve uzantıları, onların hisse senedi birliklerine de gerekli dersi verecek gerektiğinde bire bir Osmanlı şamarı patlatacaktır.”Share: