MHP Genel Başkan Yardımcısı Aydın: “Türkiye karınlarını ağrıtıyor”

MHP Umumi Başbuğ Yardımcısı Kamil Işıklı, Erzurum’da gerçekleştirilen üslup ve ışıklandırma toplantılarında birbirinden cesim mesajlar verdi. MHP Umumi Başkan Yardımcısı ve Erzurum Saylav Prof. Dr. Kamil Kültürlü, “İnsan için akciğer hangi ise, ülkeler için üstelik güvenlik odur” dedi.

MHP Umumi Komutan Yardımcısı Kamil Aydın, Erzurum’bile gerçekleştirilen ilam ve tenvirat toplantılarında birbirinden yetişkin mesajlar verdi. Işıklı, “Amerika 10 bin kilometre uzaklıktaki Afganistan’daki yıldırı örgütüne de engelleme ederken ülkü namevcut, ama Türkiye’ye gelince Suriye’da ne işiniz var, hangi işimiz var diye soruyorlar. Bunu gerek Amerika soruyor, gerekse içimizdeki birilerine sordurtuyor. Onlara söylemek lazım kim, sizin Afganistan’da ne işiniz var? Sizin Irak’ta hangi işiniz vardı. Milyarlarca doları savunma üzere ne diye niteleyerek ayırıyorsunuz? Kendileri yapınca tıpkısı molekül namevcut, Türkiye defans sanayine yönelip yoğunlaştıkça karınları ağrıyor. İşte bunlar bu kadar iki yüzlü, bu kadar alçaklar” diye niteleyerek konuştu.

Bekle gör dönemi geride kaldı

Türkiye’üstelik bekle ve gör döneminin çıktı sona erdiğini anlatan Ziyalı, “Bu saatten sonradan biz Irak’ta birlikte olacağız, Suriye’birlikte de olacağız, Libya’üstelik da olacağız. Ülkemizi yıldırma eden hangi varsa, ki varsa anında engelleme edecek ve gerekeni yapacağız. Kandili Gabarı başlarına bittabi yıktıysak, sınırlar ötesinde milli ve ulusal güvenliğimizi gözdağı eden hangi varsa giderilmiş edeceğiz. Tığ cuşiş bize ulaşmadan, üzücü bizi yakmadan muktezi tedbirleri alacağız. Alacağız kim, bu ülkede tarımdan, hayvancılıktan, sanayiden, ticaretten ve ekonomiden bahsedebilelim. Zaman Suriye’bile ticaret mi var, kalkınma mı var, tarım mı var, hayvancılık mı var? Ne yani biz bile öyle mi olalım? Biz de işgal altına mı alınalım? 15 Temmuz’dahi yapmaya çalıştıkları dahi bu değil miydi filhakika? İşte bizim beka diye mücadelesini verdiğimiz üs budur. Bekamıza eş çıkarsak var oluruz, geleceğimize eş çıkarsak var oluruz” şeklinde konuştu.

Kılıçdaroğlu’na Yüklendi

Kamil Münevver, CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun helalleşme gezilerine da değindi. Erzurum’a üstelik gelen Kılıçdaroğlu’nun hak ve hukuktan, helalleşmeden bahsettiğinin altını çizen Aydın, “Helalleşmeden bahseden âdem, başörtüsüne saldıranlara patırtılı çıkartmıyor. Mecliste PKK’lı kalmasın diyoruz, bindi vermiyor. Polise tokat atılıyor, gürültülü çıkartmıyor. Bunlar yetmezmiş kabil ayrımsız bile kalkıp altılı ganyan masada PKK ile işbirliği yapıyor, darbe sevicilerle el sıkışıyor, kuma siyasa yapıyor. Bu mu helalleşmek, bu mu hak, bu mu hususiyet?” şeklinde konuştu. – ERZURUM

Share: