Rusya, Ukrayna’ya ilgilendiren 3 uğraş uçağını havada vurdu

Acımasız ordusunun, Ukrayna’daki askeri unsurlara yönelik saldırıları sürdürdüğünü belirten İgor Konaşenkov, Donetsk bölgesinde cephane deposuna yönelik efdal hassasiyetli silahla planlı saldırıda 6 binden çok çeşitli füze ve heyetiyle ile 30 büyüklüğünde Ukraynalı askerin yok edildiğini bildirdi.

56. Motorlu Piyade Tugayı çekişme kabiliyetini yitirdi

Ukrayna’nın 93. Mekanize Tugayı’na yönelik saldırılarda ise 100 büyüklüğünde asker ile 20’den fazla askeri aracın imha edildiğini kaydeden Sözcü Konaşenkov, Donetsk bölgesinde 56. Motorlu Piyade Tugayı’na ilgili askerlerin yüzde 70’inin atıl kuzuluk getirildiği ve bu tugayın cidal kabiliyetini yitirdiğini belirtti.

24 saatte 5 idare merkezi ile 7 mühimmat deposu yok edildi

Akıbet 24 saatte Ukrayna ordusuna ilgili 5 idare merkezi ile 7 cephane deposunun imha edildiği dile getiren Konaşenkov, şöyle söyledi:

Mıkolayiv bölgesindeki Novopavlovka yerleşim biriminin rast Almanya’nın Kiev yönetimine sevk ettiği ‘Gepard’ uçaksavar sistemi imha edildi. Antrparantez Ukrayna’ya ilişik S-300 gelgel defans sistemi vuruldu. Mıkolayiv bölgesinde Ukrayna Gelgel Kuvvetlerine ilişik 3 uğraş uçağı havada vuruldu. Bunlar Su-25, Mig-29 ve Akarsu-27. Moskof çekicilik savunma sistemlerince da 9 insansız gelgel aracı düşürüldü.

Rusya: Ukrayna ordusunun 267 uçağı ve 145 helikopteri imha edildi

İgor Konaşenkov, savaşın başından beri Ukrayna’da 267 uçak, 145 helikopter, 1720 insansız çekicilik aracının birlikte 365 hava defans füze sistemi, 4 bin 283 tank ve zırhlı çevirici, 795 çok namlulu bazuka, 3 bin 286 obüs ve havan topu ve 4 bin 807 özel askeri aracın imha edildiğini aktardı.

ÇAKER, Rusya’ya karşı Baltık ülkelerinin yanındayız

 

G7 Dışişleri Bakanları: Rusya, çekirdeksel santrallerden derhal çekilmeli

 

İran ve Rusya birlikte peyk üretecek

 

Twitter, Rusya Dışişleri Bakanlığı’nı engelledi

 

AKARSU, Rusya’dan kömür ithalatına serencam verdi

 

Rusya’ya şişman alışılmadık: Cepheden 200 km uzaktaki üssü vuruldu

 

Share: