19 Gözyaşı Şeş Milli Ayak Topu Takımı, Avrupa Şampiyonası’na katılmayı hedefliyor

19 Yaş Şeş Milli Ayak Topu Takımı, Avrupa Şampiyonası eliminasyon turunu geçip finallere katılmayı hedefliyor.

Ay-küşade çoluk çocuk, Erzurum’dahi Palandöken Dağı eteklerindeki Faziletkâr İrtifa Dinlenme Kampı Merkezi’nde teknik direktör Ulvi Nadir Başbuğ yönetimindeki kamp programını tamamladı.

Yüce Eşsiz Başbuğ, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 19 Yaş Şeş Avrupa Ayak Topu Şampiyonası eliminasyon turu maçlarına hazırlandıklarını söyledi.

Kentin kamp ayırmak üzere ideal bire bir düzlük olduğunu belirten Komutan, “Erzurum’üstelik dinlenme kampı beğenmek çokça güzel. Şule, yükselti ve kayran olarak ülküsel bire bir yer. Erzurum’a geldiğimiz için çok memnunuz.” dedi.

Başbuğ, Bulgaristan’ın Varna kentinden düzenlenecek elemelere çıkacaklarını hatırlatarak, Türkiye’nin seçkin organizasyonda iddialı tıpkısı ülke olduğunu aktardı.

Eleme müsabakalarını geçerek şampiyonaya katılmayı hedeflediklerini tabir eden Başkan, “İlk maçımızı Lüksemburg ile sonrasında kardeş devlet Azerbaycan, daha bilahare eş sahibi Bulgaristan ile oynayacağız.” diyerek konuştu.

“Şu anda merkez sübvansiyon aşamasındalar”

Başkan, bahis konusu elemelerden liyakatli olmaları halinde 19 Yaş Şeş Avrupa Ayak Topu Şampiyonası’na katılacakların belirterek, şunları kaydetti:

” Malta’dahi bökelik var ona hazırlanıyoruz. Amacımız Türkiye adına değme antlaşma yukarıdır. Federasyonumuzun bize sağladığı imkanlarla antrenmanlarımızı yapıyoruz. Planlamalarımızı yaptık ve oyuncu taramamızı bitirdik. Oraya gidecek ekip amacıyla en üst Erzurum’de toplandık. Ligler bakir başladı ve oyuncuları şu anda eşkâl sübvansiyon aşamasındalar. Bir Anda kolaylıkla bütünü eskimemiş kamptan bundan sonra ve karşılaşma oynadı. Bu yüzden durumları gayet bol. Tığ bile onlara oyunun gücü anlamında bire bir şeyler katmaya çalışıyoruz.”

Başbuğ, oyuncuların fiziki kuvvetinin durumunda olduğunu anlatarak, “Kişi kulüplerinde güçlerini edindiklerini görüyoruz. Amacımız inşallah Bulgaristan’da gruptan çıkıp bir dahaki elemeye katılıp ondan sonradan dahi Malta’daki şampiyonaya gitmek.” ifadelerini kullandı.

Share: