Marmara’nın batısı üzere ‘kuvvetli yağış’ uyarısı

Meteoroloji Umumi Müdürlüğü (MGM), Marmara Bölgesi’nin batısı üzere sağlam yağmur uyarısı yaptı. MGM İstanbul Havza Adisyon ve Erken Uyarı Merkezi’nce yapılan açıklamada, öğleden sonra Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ çevrelerinde yerli namına kuvvetli bora ve gök ses sağanak beklendiği bildirildi.

“DİKKATLİ VE TEBDİRLİ OLUNMASI İSTENDİ”

Açıklamada larpadak başat, taşma, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağmur çabucak sağlam rüzgar ve hortum teşekkül riski kabilinden olumsuzluklara karşı titiz ve müdebbir olunması gerektiği belirtildi.

5 GÜNCE HAVA GENIŞLIK RAPORU DAHI YAYINLANDI

Hava Bilgisi’nin 5 günce hava şartları durum haritasına göre yurdun batısı yarından itibaren yağışlı hava sisteminin etkisi altına girecek. İstanbul’da ferda başlayacak boğanak yağış cumartesi gününe büyüklüğünde etkisini sürdürecek.

ŞEN: SICAKLIKTA DEĞİŞİKLİK YOK

Meteoroloji uzmanı Prof. Dr. Orhan Rahat üstelik sosyal medya hesabından yağışla ilişik paylaşımda bulundu. Bayındır, “Bugün öğlen saatlerinden itibaren Marmara’da yağmur var. çıktı cenup ve batısında görülecek. İstanbul’da belli belirsiz adına görülebilir. Marmara’da deli dolu yağmur çarşamba ve perşembe haset… Sıcaklıkta mübayenet namevcut” ifadelerini kullandı.

İLLERE GÖRE ALBENI DURUMU

Bazı illerde beklenen çekicilik durumuyla günün bildirme efdal sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Birkaç bulutlanmış ve peyda, öğleden bilahare modüler bulutlu 36

İstanbul: Modüler derece derece meydan saha çok bulutlanmış, öğle saatlerinde yerel bora ve gök curcunalı sağanak yağışlı 32

İzmir: Birkaç bulutlanmış ve ayan, öğleden sonra parçalı bulutlanmış 32

Adana: Parçalı yer saha çokça bulutlu, şimal ve şarki ilçeleri yerli sağanak ve gök curcunalı boğanak yağışlı 34

Antalya: Bir Iki bulutlanmış ve zahir 31

Samsun: Birkaç bulutlu ve küşade, öğleden bilahare modüler bulutlanmış 30

Trabzon: Modüler bulutlanmış 29

Erzurum: Modüler bulutlu 28

Diyarbakır: Birkaç bulutlu ve örtüsüz 39Share: