Vali Akbıyık, çalışmaları durumunda inceledi

Hakkari Valisi ve Belediye Komutan Vekili İdris Akbıyık, 2 bin 800 rakımlı Mergabütan Ski Merkezi, Golazüryan Içtimai Tesisler, Meydan Medresesi ve Sere Solan Parkı’nda incelemelerde bulundu.

Vali Akbıyık, beraberindeki Sakarya Geyve Belediye Başkanı Meram Kayaç, Şehremaneti Komutan Yardımcısı Hamit Zibek ile 2 bin 800 rakımlı Mergabütan Kayak Merkezi’nde yıpranmamış yapılan 120 yataklı otel binası ile yapımları devam fail tutkun yürüyen bant, zirve kafe ve yeni pistlerde ilişkin incelemelerde bulundu.

Vali Akbıyık ve beraberindekiler, vatandaşların Sümbül Dağı manzarası karşısında iyicene koridor geçirdiği Golazüryan Toplumsal Tesisini görüşme ettikten sonra Biçer Mahallesi’nde mevcut “Hakkari Şehir Belgelik ve Budun Betimi Müzesi” adına hizmet veren 2 bükülmüş tarihi Saha Medresesi, Ulu Cami ve Site Otopark ile vatandaşların sunturlu kânunuevvel geçirip dinlenmesi amacıyla İl Özel İdaresi eliyle Hakkari- Van karayolu üzerinde bulunan şehrin girişine yapılan Sere Solan Parkı’nda incelemelerde bulunarak, karşılaştığı vatandaşlarla ahbapça etti. – HAKKARİ

Share: