Erzurum’da evden hamile miktarda altın ve para arakçı 3 yaşama tutuklandı

Erzurum’un Oltu ilçesinde evden 800 bin teklik bezek eşyası ve mülk çaldığı iddiasıyla gözaltına alınan 3 kuşkulu tutuklandı.

İl Güvenlik Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, bire bir süre önceki ilçenin Cumhuriyet Altını Mahallesi’ndeki hür benzeri evden 100 Cumhuriyet Altını, 4 kıvrılmış kelepçe, 40 bin liralık, 1 çift değerli hırızma, cep telefonu ile av tüfeği doğmak için kestirmece 800 bin teklik hırsızlık yapıldığı ihbarı üstüne, Düzenlilik Idarehane Müdürlüğü Hırsızlık Departman Amirliği ekipleri ile Oltu İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri koordineli namına faillerin tespiti ve yakalanması amacıyla düzentileme başlattı.

Altınların kuyumcuda bozdurulma ihtimalini değerlendiren ve kentteki Taş Mağazaları Kuyumcular Çarşısı’nda araştırı işleyen ekipler, burada rahatsız ve sakil hareket sergileyen 3 zanlının farklı kuyumcularda aylı miktarda değerli bozdurduğu bilgisi konusunda çevredeki güvenlik kamerası kayıtlarından şüphelilerin Oltu’da ikamet eden ve çokça sayıda suç kaydı bulunan biri bala, Ö.S. ( 31) ile E.Z. (35) olduğunu tespit etti.

Ekipler, E.Z’yi Oltu’da, farklı şüphelileri da Aziziye- Ilıca bölgesinde kovalamaca sonucu yakaladı.

Şüpheliler, emniyetteki ifadelerinde, paranın 90 bin lirasını harcadıklarını, ferasetsiz küsurat süs eşyası ve paraları ilçedeki kullanılmayan aynı binaya sakladıklarını itiraf etti.

İşlemlerinin arkası sıra adliyeye sevk edilen şüpheliler çıkarıldıkları hakimlikçe tutuklandı.

Ekipler, belirlenen adreslerde buldukları 710 bin liralık bezgi eşyası ve parayı sahibine teyit etti.

Share: