Mersin’de düzenlenecek Kilikya Ultra Maratonu, 25 Eylül’de koşulacak

Mersin Büyükşehir Belediyesince, bu sene ilk kez kombinasyon edilen Kilikya Ultra Maratonu, 25 Ilkgüz’üstelik yapılacak.

Mersin Ağacı’in tarihi, kültürel ve doğal mirasını spor aracılığı ile tanıtabilmek amacıyla düzenlenecek maratonun tanıtım toplantısı, UNESCO Dünya Mirası Arızi Listesi’ndeki Korykos Antik Kenti’nin parçası olan Kızkalesi sahilinde gerçekleştirildi.

Programda konuşan Büyükşehir Belediye Reisi Vahap Seçer, organizasyonla devir, doğa ve sporun benzeri araya geleceğini söyledi.

Kilikya Ultra Maratonu ile Mersin Ağacı’in tanıtımına yardım yer fırsatı yakalayacaklarını nâkil Seçer, organizasyonu geleneksel arkaç getireceklerini vurguladı.

Seçer, 5 değişik kategoride gerçekleşecek maratona 500 kişinin araç yaptırdığını belirterek, “Bu normal tıpkısı maraton değil. Sporcular zaman zaman benzeri dereden atlayıp, faziletli benzeri yukarıdan geçecekler. Ara Sıra de kayaları tırmanıp, yokuş yukarı çıkacaklar. Yarışmaların kelle ve final noktası bile Kızkalesi olacak.” diye konuştu.

Kilikya Ultra Maratonu hakkında

Kilikya Ultra Maratonu, 25 Ilkgüz Veriş haset saat 07.30’üstelik Kızkalesi sahilinde başlayacak.

Organizasyonda, 7 kilometre Korykos, 15 kilometre Elaiussa Sebaste, 33 kilometre Kızkalesi Takım, 33 kilometre Kızkalesi ve 54 kilometre Kilikya Ultra Maratonu parkurları koşulacak.

Yarışlarda dereceye giren sporculara değişik hediyeler verilecek.Share: