Akşener, Mehmet Akif Ersoy’un Şiirini Okudu; “Tığ İyi Partililer, Süleymaniye’nin Yıkılmasına Cevaz Etmeyeceğiz” Dedi

İYİ Tümen Genel Başkanı Meral Akşener, tıpkısı programa gelmek için gittiği Mersin’bile konuştu. Mehmet Akif Ersoy’un “Hadi gel yıkalım şu Süleymaniye’yi desen, iki kazma kürek, iki üstelik rençper lazım. Fakat, haydi gel yapalım şunu düşüncesiz desen, Tıpkısı Sinan, ayrımsız bile Süleyman lüzumlu” şiirini okuyan Akşener, “Bu sözün anlamıyla; bu seçme ya Süleymaniye’nin yıkılması ya dahi Süleymaniye’nin himaye edilmesi anlamına gelecektir. Biz İYİ Partililer, Süleymaniye’nin yıkılmasına izin etmeyeceğiz” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Sazak’de; “Ben Kadınım Umudun Adıyım” programına katıldı.  Akşener bu program öncesinde İYİ Parti Mersin İl Başkanlığı’nı görüşme etti. Akşener, iklim başkanlığı önünde şunları söyledi:

“Esasında siz olmazsanız tığ olmayız. Politikacı geçmiş öz partisinin mensuplarıyla var evet. Elan sonradan da seçmeninin verdiği oyla, ona yaptığı tercihle bu ülkeyi yönetir. Siyasetçiler ‘Bu ülkeyi ego elan iyi yönetirim’ diyerek yola çıkarlar.

“İYİ PARTİ BEYINLI VE STRATEJİ DEMEKTİR”

İYİ Parti’nin umum mensupları bu milleti başının üzerinde taşır. Bu milletin tercihlerine gocunmak hassas. Kadınıyla, erkeğiyle tevakki etmek hassas. İYİ Tümen etmek; düşünce demektir, izlem demektir. İYİ Fırka gelmek çözüm demektir. İYİ Parti söylemek, saf ayrımsız açkı, istinkâf etmek demektir. İYİ Fırka etmek seçmene gocunmak demektir. İYİ Parti gelmek seçmenin ferasetine teslim girmek demektir. İYİ Öğür buyurmak, on paralık kimseden korkmamak, sadece Allah’tan ve bu milletten içtinap etmek ona teyit görünmek demektir.

“UCUBE SİSTEMLE İLGİLİ YAPILACAK AKIBET SEÇİM”

Bu seçim bu ucube sistemle ait olarak yapılacak akibet seçimdir. Zımnında eksiltmek durumdayız. Saylav sisteme geçişin konuşulduğu, bir tane eş sisteminin ortadan kaldırılacağına dair sözlerin verildiği ve milletin dertleri üzerinden üretilmiş çözümler üzerinden rakiplik edildiği tıpkı seçimdir. Biricik herif sisteminin, partili cumhurbaşkanlığı sisteminin karşısında güçlendirilmiş milletvekili sistemin konuşulduğu serencam seçimdir.

“İYİ PARTİ KURULDU HERHANGI BIR ÖZ DEĞİŞTİ”

Bugünkü ucube sistemin müsebbibi biz değiliz. 2017’bile hayır oyu çıksın diye niteleyerek çalıştık. Rastgele tür eziyete karşın direndik. Henüz sonra İYİ Partimizi kurduk. Kapatın gözlerinizi İYİ Fırka olmasaydı zaman bu ülkede hangi koşuluyor olacaktı? Bugün yarına yönelik ‘Cumhurbaşkanınız kim olacak’ sözü söylenecek miydi? İşte İYİ Parti kuruldu, aynı molekül değişti, bu ülkede temas madde değişti. Zımnında inşallah bu seçimde İYİ Tümen’nin varlığı bu ucube sistemi ortadan kaldıracak. Neyle kaldıracak milletimizin oylarıyla, neyle kaldıracak demokrasiyle, neyle kaldıracak sandıkta kaldıracak. İnşallah bu seçimi bu kaime kazanacak.”

“SÜLEYMANİYE’NİN YIKILMASINA IZIN ETMEYECEĞİZ”

Mehmet Akif Ersoy’un “Hadi gel yıkalım şu Süleymaniye’yi desen, iki kazma kürek, iki da ırgat gerek. Fakat, hadi gel yapalım şurası kalın kafalı desen, Bire Bir Sinan, bire bir birlikte Süleyman lüzum” şeklindeki sözlerini birlikte hatırlatan Akşener, şunları söyledi:

“Bu sözün anlamıyla; bu seçim ya Süleymaniye’nin yıkılması ya da Süleymaniye’nin saye edilmesi anlamına gelecektir. Biz İYİ Partililer, Süleymaniye’nin yıkılmasına izin etmeyeceğiz. Bu ülkeyi; iki kürek, iki kazma, iki rençper marifetiyle bu hale getirenlerin, erte bunu bitmeme ettirmelerine müsaade etmeyeceğiz.”

Share: