İstanbul güne yağmurla başladı! Meteoroloji’den 20 diyar için sarı, 4 iklim amacıyla turuncu kodlu uyarı

Meteoroloji Umumi Müdürlüğü tarafından yapılan sonuç değerlendirmelere göre ülke genelinde albeni sıcaklıkları düşüyor. Serin ve yağışlı havanın etkisi altına giren yurtta bugün ve yarın gelgel sıcaklıkları hissedilir derecede düşecek, yıldız ve çöz kesimlerde 2 ila 8 mertebe azalacak.

24 İL İÇİN UYARI YAYINLANDI

Bununla gelişigüzel 24 devlet amacıyla solgun ve turuncu kodlu uyarma yapıldı. Solgun kodlu uyarılan şehirler; Adana, Artvin, Bursa, Giresun, Hatay, Sazak, İstanbul, Kastamonu, Kayseri, Kocaeli, K. Maraş, Ordu, Rize, Samsun, Sivas, Tokat, Trabzon, Yozgat, Yalova ve Osmaniye namına sıralandı. Bartın, Sakarya, Zonguldak ve Düzce amacıyla ise turuncu kodlu ikaz yapıldı.

SARI RENKLİ UYARI NEDİR?

Solgun, havada “gizil hırs durumu”na belen ediyor. Anlayış edilen meteorolojik olay olağan dışı olmamakla gelişigüzel, meteorolojik şartlardan etkilenebilecek cerrahi müdahale üzerine titiz davranılması uyarısında bulunuluyor.

TURUNCU KODLU UYARI NEDİR?

Çekicilik durumunun korkulu olduğjnu belirtir. Tahmin edilen meteorolojik hikâye sıklıkla görülmemektedir. Hasar ve kayıpların oluşması muhtemeldir. Haddinden Fazla müdebbir olmalı, edimsel meteorolojik şerait ve tahminler izlem edilmelidir.

İSTANBUL’DA SICAKLIK 16 DERECEYE BÜYÜKLÜĞÜNDE DÜŞECEK

İstanbul ise güne yağışla başladı. Kentte zaman ve ferda albeni sıcaklıklarının 16 dereceye büyüklüğünde düşmesi bekleniyor. Ankara ve İç Anadolu’birlikte de ayaz enerjik olacak. Karadeniz’in yüksek kısımlarında ise kirli kar görülebilir.Share: