Kilis haberi | Kilis’te eş ve eğitimin önemi anlatıldı

Kilis 7 Boşluk Üniversitesinde “Familya ve Eğitim Bilimi” başlıklı konuşma gerçekleştirildi.

7 Mesafe Üniversitesi Avrat ve Karı Çalışmaları Uygulama ve Araştırı Merkezi (KADAMER) bünyesinde Çevirici ve Gökçe Yazın Topluluğu tarafından düzenlenen Avrat ve Eş Konferansları serisinin yedincisi “Sülale ve Eğitim” antetli konuşma, Doç. Dr. İbrahim Kır’ın sunumlarıyla Bili-Literatür Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Konuşmasına dinleyicileri selamlayarak başlayan Kır, “Aile nedir”, “Ailenin işlevleri nelerdir”, “Yetişek nedir”, “Ailenin eğitim işlevleri nelerdir” sorularının cevapları üzerinde durdu. Ailenin toplumun asıl omurga, toplumun genişlik alelade toplumsal birimi ve kurumu olduğunu ifade fail Kır, aile birliğinin can tıpkısı format taşıdığına değindi. Kır, Beherglas sülale üyesinin belli bire bir rolü ve sorumluluğu olduğunu aktararak, ailenin biyolojik, ruh bilimsel, içtimai, kültürel, konuşu ve eğitim bilimi işlevlerini anlattı. Eğitimin genel anlamda bireyde davranış tahvil süreci olduğuna özen calip Kır, ailede eğitimin öğelerine değindi.

Program, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. M. Ruhat Yaşar’ın Doç. Dr. İbrahim Dağ Bayır’a vesika takdimi ile sona erdi. – KİLİS

Share: