İl cingöz komutanı Amedspor’a müteveccih sözleri sebebiyle reaksiyon toplamıştı! Kusur arzu etmek zorunda kaldı

Amedspor’un Afyonspor ile oynayacağı karşılaşma öncesi Afyonkarahisar İl Cingöz Komutanı Yılmayan Kırgel, Afyonspor takımını musahabe etti. Burada yaptığı açıklamalar aksülamel çeken Kırgel, sözlerinin kusurlu anlamalara sebebiyet vermesinden ufuk üzüntü duyduğunu belirtti.

“GERİ KALANI BİZE BIRAKIN”

Afyonspor takımını görüşme fail Yılmaz Kırgel burada yaptığı açıklamada, “Gönlümüz sizlerle. Sizin işiniz ayak topu ibnelik etmek. Siz da onu adi evire çevire yapıyorsunuz. Idraksiz kalanı bize bırakın. Siktirici Afyon’un sizin kazanmanıza ihtiyacı var. Hele alelhusus Mersin’de yaşadığımız o terör eyleminden sonradan gönlümden geçeni söylüyorum: Şöyle bire bir 5-0 eze eze yenerseniz, buradan onları göndeririz.” ifadelerini kullanmıştı.

TEPKİ ÇEKICI SÖZLERİ İÇİN BOZUKLUK DİLEDİ

Sözleri tepki calip Afyonkarahisar İl Güllabi Komutanı, elan sonradan bire bir bağlanmış izah yaparak kusur diledi.

Yılmayan Kırgel yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Maksadım sporcularımıza devletimizin cümle asayiş unsurlarının maçın ruhuna reva şekilde gerçekleşmesi ve sonuçlanması amacıyla görevi başında olduğunu anlatmaktan, sporun ruhuna yakışmayacak herhangi bir olumsuzluğa sebebiyet vermemeleri gerektiğini ifade etmekten ve maçla ilgili motivasyonlarını artırma gayretinden ibarettir. Ayrımsız futbol karşılaşması konusunda özlük aramızda yaptığımız sohbetin bu noktaya çekilmesinden ve maksadımı aştığını anladığım sözlerimin kavisli anlamalara sebebiyet vermesinden hava duyduğum üzüntüyü tabir fehamet, müsabakanın sporun ruhuna uygun centilmenlik içerisinde geçmesini dilerim.” dedi.

DİYARBAKIR BAROSU’NDAN YANSITMA

Diyarbakır Barosu ise söz konusu izahat zımnında Yılmayan Kırgel karşı suç duyurusunda bulunduğunu duyurdu. Diyarbakır Barosu’ndan yapılan açıklamada, “Amedspor Kulübüne yönelik sözlü saldırıya ilişkin halkın sosyal sınıf, ırk, kült, zihin yahut havza itibarıyla farklı özelliklere topluluk tıpkı kesimini, gayrı benzeri kavil aleyhine kin ve düşmanlığa açıkça tahrik etme ve bu nedenle amme güvenliği açısından bulutsuz ve mail tıpkısı tehlikenin ortaya çıkmasına dayalı söylemlerde bulunan zat karşı TCK’nın 216. Maddesi kapsamında yanlişlik duyurusunda bulunulmuştur.” ifadelerine düz verildi.

Share: